Wydarzenia

Śląsk II: Porażka z beniaminkiem

2022-07-23 15:00:00
Śląsk II Wrocław przegrał z Kotwicą Kołobrzeg 0:2 (0:1) w meczu 2. kolejki eWinner 2. ligi. Wrocławianie nie byli w stanie pokonać rywala, mimo gry w przewadze przez całą drugą część spotkania.
Od początku spotkania to goście dyktowali warunki gry. Kotwica grała agresywnie i nie pozwalała wrocławianom na wiele. Gospodarze w pierwszych minutach mieli poważne problemy z konstruowaniem składnych akcji i właściwie przez większość czasu to zespół z Kołobrzegu przebywał na połowie WKS-u. 
 
W 13. minucie przewaga Kotwicy została udokumentowana golem. Szymon Lewkot zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia bez wahania podyktował „jedenastkę”. Rzut karny na gola pewnym strzałem zamienił Grzegorz Goncerz. 
 
Do końca pierwszej połowy obraz gry nie ulegał zmianie. Kotwica kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i nie dopuszczała Trójkolorowych do praktycznie żadnych sytuacji. Sama też nie tworzyła jednak wielu, a gra toczyła się głównie w środku pola i często była przerywana faulami. 
 
Od razu po rozpoczęciu drugiej połowy Kotwica straciła jednego zawodnika. Sebastian Murawski, który miał już na koncie żółtą kartkę dopuścił się brzydkiego faulu w środku pola, został upominany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko.
 
Chwilę po tym, jak Śląsk zaczął grać w przewadze, mógł doprowadzić do wyrównania. Znakomite podanie z głębi pola trafiło do Kuby Lizakowskiego, który wyszedł na czystą pozycję, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką.
 
Kiedy wydawało się, że kwestią czasu jest zanim Śląsk doprowadzi do wyrównania, goście podwyższyli prowadzenie. W 66. Minucie dobrze rozegrany stały fragment gry wykorzystał Goncerz, który zdobył swoją drugą bramkę tego dnia. 
 
Mimo przewagi Śląska w posiadaniu piłki, Kotwica była dobrze ustawiona w obronie i nie pozwalała wrocławianom na tworzenie wielu sytuacji. Goście dowieźli korzystny dla siebie wynik do końca, a rezerwy WKS-u zaliczył pierwszą porażkę w rozgrywkach eWinner 2. ligi.
 
Śląsk II Wrocław – Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:1)
Bramki:
0:1 – 13’ Goncerz (k)
0:2 – 66’ Goncerz
 
Śląsk II: Burta – Matsenko (75. Szmigiel), Lewkot, Stawny, Lizakowski – Bukowski, Gryglak (46. Młynarczyk), Wypart (75. Lutostański), Kurowski – Bargiel (58. Borys), Krocz 
 
Żółte kartki: Gryglak, Matsenko, Wypart – Murawski, Soljić, Kort, Łysiak
Czerwona kartka: Murawski
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również