Wydarzenia

Śląsk II: Powrót do ligowego grania

2022-03-05 07:30:00
W meczu 22. Kolejki eWinner 2. Ligi Śląsk II Wrocław zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań. Dla podopiecznych Krzysztofa Wołczka będzie to pierwszy mecz o punkty w tym roku.
Śląsk II Wrocław nie rozegrał jeszcze ligowego spotkania w rundzie wiosennej rozgrywek eWinner 2. Ligi. Zaplanowany na poprzedni weekend mecz z GKS-em Bełchatów został odwołany. Drużyna gości poinformowała, że nie przystąpi do tego spotkania, dlatego rezerwy WKS-u drugą część sezonu rozpoczną od wyjazdowego starcia z Lechem II Poznań w sobotę o godz. 13:00.

Wyjazd do Wronek to bez wątpienia ogromne wyzwanie. Drugi zespół Lecha plasuje się obecnie na 6. pozycji w tabeli z dorobkiem 33 punktów i z pewnością chce umocnić się na miejscu premiującym grę w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi. Śląsk II zajmuje z kolei 11. miejsce z 26 “oczkami” na koncie.

Na własnym stadionie Lech II Poznań jest w tym sezonie niezwykle groźnym przeciwnikiem. Przed własną publicznością Kolejorz pozostaje niepokonany od siedmiu spotkań. Ich wyższość musiała uznać m.in. druga w tabeli Chojniczanka Chojnice. Drugi zespół WKS-u potrafi jednak wygrywać na wyjeździe, co na ostatnim etapie rundy jesiennej udowodnił w Krakowie (1:0 z Hutnikiem) i Puławach (1:0 z Wisłą).

W kadrze poznaniaków dominują przede wszystkim młodzi zawodnicy, ale nie brakuje również weteranów. Kapitanem zespołu jest Siergiej Kriwiec, który oprócz pierwszego zespołu Lecha w przeszłości reprezentował m.in. białoruskie BATE Borysów czy francuskie FC Metz. Pomocnik Artur Marciniak również ma za sobą występy na szczeblu Ekstraklasy, choć zdecydowaną większość kariery spędził na boiskach 1. i 2. Ligi. Doświadczenie wyróżnia także Łukasza Spławskiego. Napastnik przez siedem lat występował w Warcie Poznań, z którą awansował do PKO Ekstraklasy.

W pierwszym meczu obu ekip - w sierpniu przy oporowskiej - wrocławianie wygrali 2:0. Prowadzenie tuż po przerwie dał Hubert Konstanty, a wynik spotkania kilka minut przed ostatnim gwizdkiem ustalił Bartosz Marchewka. Tego drugiego we Wrocławiu już nie ma, ale za to o bramki w oficjalnym spotkaniu w tym roku mogą pokusić się powracający do Śląska Piotr Samiec-Talar czy Filip Michalski.

Początek spotkania w sobotę 5 marca o godz. 13:00. Transmisja wideo z meczu będzie dostępna na platformie sportize.pl oraz - bezpłatnie - w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również