Wydarzenia

Śląsk II: Śnieżna porażka

2021-11-28 14:45:00
Piłkarze Śląska II Wrocław przegrali z Pogonią Siedlce 1:2 w spotkaniu 19. kolejki eWinner 2. Ligi. Goście objęli prowadzenie za sprawą dwóch trafień Macieja Górskiego, wrocławianie odpowiedzieli golem Przemysława Bargiela.
Kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra nad stadionem zaczął padać śnieg. Początkowo były to delikatne opady, jednak z czasem przybrały na sile, co miało wpływ na samo spotkanie. Zielona murawa stała się biała, a w pierwszych fragmentach spotkania było trochę przypadku - zaśnieżone boisko powodowało niewymuszone błędy po obu stronach.
 
Oba zespoły próbowały budować swoje akcje i zaskoczyć rywala, ale trudno było o klarowne okazje do zdobycia gola. Pierwsza nadarzyła się dopiero w 22. minucie, kiedy w swoim polu karnym Adrian Bukowski sfaulował jednego z rywali. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Do jedenastki podszedł Maciej Górski, który przegrał pojedynek z Maksymilianem Borucem, jednak popisał się skuteczną dobitką. Pogoń prowadziła przy Oporowskiej 1:0.
 
Strzelony gol dodał gościom animuszu, którzy - chcąc pójść za ciosem - konstruowali kolejne ataki. Niezłe próby zanotowali Marcin Kozłowski, który ładnie przełożył sobie piłkę przed polem karnym WKS-u, próbował również Miłosz Przybecki, jednak nie przyniosło to efektów w postaci bramek.
 
Po drugiej stronie dużo działo się po akcjach wahadłowego - Oliviera Wyparta, dobrze w ofensywie radził sobie także wprowadzony w pierwszej połowie Przemysław Bargiel, jednak brakowało dokładności, dobrego ostatniego podania, a w sytuacjach strzeleckich - skuteczności.
 
Dużo działo się w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Niedługo po wznowieniu gry przyjezdni zdobyli drugiego gola - uczynił to Cezary Demianiuk, który przechytrzył wrocławską obronę, ale zanim strzelił gola, starł się z Kacprem Radkowskim i wychodzącym z bramki Maksymilianem Borucem. W efekcie dwóch wrocławian padło na murawę, a sekundę później zawodnik Pogoni skierował futbolówkę do pustej bramki. Arbiter jednak gola nie uznał, uznając, że Demianiuk faulował golkipera Śląska.
 
A chwilę później w krótkim odstępie czasu dwie żółte kartki otrzymał jeden z bardziej doświadczonych piłkarzy Pogoni - Wojciech Trochim. I choć po drugim przewinieniu Śląsk miał niezłą okazję, bo wykonywał rzut wolny niemal z linii pola karnego, to bramki nie zdobył, ale ponad 30 minut grał w przewadze.

Ta przewaga była widoczna szczególnie w ataku. Groźnie z dystansu uderzał Adrian Bukowski, gorąco w polu karnym siedlczan było także po dwójkowej akcji Bartosz Boruń - Sebastian Bergier, ale licznik po stronie Śląska nadal wskazywał zero. Goście tymczasem skupili się na defensywie i grze z kontry. I po jednym z kontrataków dobrze z prawego skrzydła zagrał Miłosz Przybecki, a pole karnym znakomicie do strzału złożył się Maciej Górski i Maksymilian Boruc musiał skapitulować po raz drugi. Pogoń wygrywała 2:0.
 
Wrocławianie dążyli do zdobycia kontaktowego gola i ta sztuka udała im się w 83. minucie, kiedy po wznowieniu gry z autu sprytnym strzałem popisał się Przemysław Bargiel. Ostatnie fragmenty niedzielnego spotkania to huraganowe akcje WKS-u. Śląsk często gościł w polu karnym rywali, jednak bramki już nie padły. Najbliżej był Olivier Wypart, który pomylił się dosłownie o centymetry posyłając piłkę obok słupka.
 
Ostatecznie Śląsk przegrał w ostatnim domowym meczu w tym roku z Pogonią Siedlce 1:2.
 
Śląsk II Wrocław - Pogoń Siedlce 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Maciej Górski 22'
0:2 Maciej Górski 68'
1:2 Przemysław Bargiel 84'
 
Śląsk II: Boruc - Boruń, Radkowski, Celeban, Pawelec (74' Kotowicz), Wypart, Młynarczyk, Bukowski (84' Dachnowski), Michalski (74' Olejniczak), Krocz (32' Bargiel), Bergier (84' Idzik).
Pogoń: Klebaniuk - Kołoczek, Wichtowski, Majewski, Preuss, Kozłowski (67' Piotrowski), Trochim, Lopez, Przybecki, Górski, Demianiuk (81' Demianiuk).
 
żółte kartki: Pawelec, Michalski, Kotowicz, Olejniczak oraz Trochim, Piotrowski.
czerwona kartka: Trochim (56', Pogoń, za dwie żółte).
sędzia: Paweł Kukla (Kraków).
 
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również