Wydarzenia

Śląsk II: Starcie rezerwistów

2022-10-09 09:00:00
Druga drużyna Śląska Wrocław w ten weekend zmierzy się ze swoim odpowiednikiem z Poznania. Oba zespoły mierzą się ze swoimi problemami w tym sezonie, a walka idzie o to, aby oderwać się od strefy spadkowej.
Dzisiejszy rywal Śląska jest prawie że jego lustrzanym odbiciem. Bilans nie różni się zbytnio, w tabeli jest tylko jeden punkt różnicy, a na zwycięstwo obie strony czekają od 10. kolejki. Podobnie też jest z meczami wyjazdowymi obu drużyn, w których więcej bramek zdobywają, ale też i tracą. Dziś teoretycznie mogłoby to promować podopiecznych Krzysztofa Wołczka

Ci na pewno będą musieli uważać na Tymoteusza Klupsia. Zawodnik mający ekstraklasowe doświadczenie jest wyróżniającą się postacią w drużynie Artura Węski. Z dorobkiem 5 bramek i 6 asyst jest najlepiej punktującym graczem rezerw Kolejorza. Innym piłkarzem, na którego obrońcy będą musieli uważać jest doświadczony napastnik Łukasz Spławski, który ma bardzo podobny dorobek do skrzydłowego. Zanotował analogiczną liczbę asyst i ma tylko jedną asystę mniej.

Śląsk na pewno liczy na to, że uda się powtórzyć historię z początku roku. W pierwszym i ostatnim meczu w rundzie wiosennej pod wodzą Krzysztofa Wołczka w fantastyczny sposób pokonali Lecha 4:0. Dziś każde, nawet najmniejsze zwycięstwo będzie w cenie, aby postawić krok w kierunku wyższych sfer tabeli.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również