Wydarzenia

Śląsk II: W Wielką Sobotę na Mazury

2022-04-16 08:00:00
W ramach 28. kolejki eWinner 2. Ligi Śląsk II pojedzie na Warmię i Mazury by zmierzyć się z Sokołem Ostróda. Gospodarze, jeśli chcą mieć nadal szanse na utrzymanie, nie mogą tego meczu przegrać. Śląsk będzie chciał odbić się od ostatniego bezpiecznego miejsca w tabeli.
Sokół Ostróda w trwającym sezonie eWinner 2. Ligi zgromadził 14 punktów. Jest to najmniej w całej stawce, ale z uwagi na wycofanie się z rozgrywek GKS-u Bełchatów, drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego teoretycznie jest na przedostatnim miejscu w tabeli. Piłkarze trenera Wojciecha Figurskiego do pozycji dającej utrzymanie, a więc do Śląska II, tracą 18 punktów. Oznacza to, że jeśli przegrają mecz z WKS-em, stracą matematyczne szanse na pozostanie na trzecim poziomie rozgrywkowym.

W ostatnich latach w klubie z Ostródy pojawiły się problemy finansowe. Duża część kadry tej drużyny jest złożona z piłkarzy wypożyczonych. Głównie z ekstraklasowych i pierwszoligowych klubów.

Sokół od momentu wznowienia rozgrywek po przerwie zimowej, nie wygrał meczu. Na siedem rozegranych spotkań, pięć razy przegrał i dwa razy zremisował. Ostatni mecz drużyna trenera Figurskiego wygrała 4 grudnia 2021 roku, pokonując na wyjeździe KKS Kalisz 2:1.

Śląsk II zajmuje ostatnie miejsce gwarantujące utrzymanie w 2. Lidze. Nad 15. w tabeli Hutnikiem Kraków ma 7 punktów przewagi. Wrocławianie w ostatnich pięciu meczach odnieśli pięć porażek. Meczem w Ostródzie będą chcieli powrócić do regularnego punktowania.

W trwającym sezonie druga drużyna Śląska mierzyła się z Sokołem Ostróda w 11. kolejce. Na stadionie przy ulicy Oporowskiej padł remis 0:0. Obie ekipy spotkały się również w 2. Lidze w sezonie 2020/21. Dwa razy lepszy okazał się Sokół, który wygrał 2:0 we Wrocławiu i 4:1 na własnym stadionie.

Mecz Sokół Ostróda - Śląsk II Wrocław odbędzie się na Stadionie Miejskim OCSiR w Ostródzie w sobotę 16 kwietnia o godzinie 16. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie sportize.pl oraz w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Filip Krakowczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również