Wydarzenia

Śląsk II: Z wizytą u lidera

2021-10-09 10:00:00
Po bezbramkowym remisie z czerwoną latarnią eWinner 2. Ligi - Sokołem Ostróda - teraz drugi zespół Śląska czeka "trochę" trudniejsze zadanie. Podopieczni Krzysztofa Wołczka w sobotę - 9 października - zmierza się na wyjeździe z liderem rozgrywek, Stalą Rzeszów. Początek meczu o godzinie 19.
Drużyny Śląska II Wrocław i Stali Rzeszów łączy co najmniej jedna rzecz. Obie ekipy są w tym sezonie niepokonane na swoim terenie. Teraz podopieczni Krzysztofa Wołczka mogą pokusić się o zakończenie serii rzeszowian. Naturalnie zadanie to łatwe nie będzie, wszak Stal w obecnych rozgrywkach przegrała tylko raz i jest na najlepszej drodze do Fortuna 1. Ligi.

Patrząc na kadrę najbliższego rywala WKS-u znajdziemy nie tylko zawodników z bardzo bogatym, ekstraklasowym doświadczeniem, jak przykładowo Patryk Małecki, Pawel Oleksy czy Andreja Prokić, ale również starych, dobrych znajomych. W Rzeszowie regularnie gra Krzysztof Danielewicz, a w kadrze znajdziemy również Jarosława Fojuta, który łączy grę w Stali z funkcją dyrektora sportowego.

Rzeszowianie rozpoczęli sezon z przytupem, ale ostatnio nieco wyhamowali. Trzy kolejki temu przytrafiła im się pierwsza porażka (1:3 z Wisłą w Puławach), następnie pokonali pruszkowskiego Znicza i bezbramkowo zremisowali w hicie rundy z Ruchem Chorzów. Teraz bez wątpienia będą chcieli sięgnąć po pełną pulę.

Wrocławianie mają natomiast swoje problemy, głównie polegające na braku skuteczności. Bez zdobywania bramek nie da się wygrywać i choć gra WKS-u nie wygląda źle, to nie idą za nią dobre wyniki. W ostatnich trzech meczach podopieczni Krzysztofa Wołczka raz zremisowali (wspomniane 0:0 z Sokołem Ostróda) i dwukrotnie przegrali 0:1 z Wigrami Suwałki i 0:3 z Zagłębiem Lubin w Fortuna Pucharze Polski. Teraz młodzi piłkarze Śląska II będą chcieli sprawić niespodziankę i przywieźć z Rzeszowa komplet punktów.

Początek spotkania o godzinie 19 na stadionie miejskim w Rzeszowie. Transmisja meczu dostępna będzie na platformie sportize.pl oraz - bezpłatnie - w aplikacji moblilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również