Wydarzenia

Śląsk II: Zawalczyć o pełną pulę

2023-03-10 09:00:00
W ramach 22. kolejki eWinner II Ligi Śląsk II Wrocław zagra na stadionie przy Oporowskiej przeciwko Garbarni Kraków. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15:00.
Podopieczni trenera Krzysztofa Wołczka obecnie okupuje 17. pozycję w tabeli II Ligi z 21 punktami na koncie. Bilans rezerw Śląska to pięć zwycięstw, sześć remisów oraz dziesięć porażek. Batalia o utrzymanie trwa, a nadchodzące spotkanie będzie niezwykle istotne.
 
Nasi rywale z Garbarni Kraków również walczą o ligowy byt. „Brązowi” zajmują na ten moment ostatnią pozycję w ligowej tabeli z jednym punktem straty do „Wojskowych”. Bilans krakowian to pięć zwycięstw, pięć porażek i 11 porażek. 
 
Śląsk wraca na własne boisko po trudnej przygodzie w Warszawie. Niestety, lecz stołeczna Polonia okazała się nieznacznie mocniejsza i opuszczała ulicę Konwiktorską z tarczą i zwycięstwem 2:1. Warto jednak pamiętać, że „Trójkolorwi” od 34. minuty grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Yehor Matsenko. Mimo to, po utracie bramki udało się doprowadzić do remisu, ale na utrzymanie tego rezultatu zabrakło sił. 
 
Koniec końców niekoniecznie wszystko w tym meczu było złe. Założenia Krzysztofa Wołczka obecnie znajdują przełożenie na placu gry. Zespół gra bardziej bezpośrednio, a wysoki pressing rzeczywiście przynosił oczekiwany skutek, gdyż piłkarze „Czarnych Koszul” mieli z tym spore problemy. 
 
Mecz z Garbarnią będzie niezwykle istotny w kontekście dalszej walki o utrzymanie, więc tym bardziej liczymy na wasze wsparcie. Początek spotkania przy Oporowskiej w sobotę o godzinie 15:00. BILETY KUPISZ TUTAJ
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również