Wydarzenia

Śląsk II: Zwycięstwo i awans do finału

2024-02-24 16:00:00
Rezerwy Śląska Wrocław mierzyły się z WKS-em Wierzbice w ramach półfinału okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Hetela zwyciężyli 3:1 i awansowali do finału rozgrywek.

Od piorunującego uderzenia już na samym początku meczu rozpoczęli gospodarze z Wierzbic. Po lekkim chaosie pod bramką Trójkolorowych, padło uderzenie w kierunku bramki strzeżonej przez Głogowskiego. Futbolówka najpierw uderzyła w poprzeczkę, a następnie idealnie spadła pod nogi wahadłowemu WKS Wierzbice, który mając czystą okazję, płaskim strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 5. minucie spotkania.

 

Druga drużyna Śląska szybko zabrała się za odrabianie strat. Już w 10. minucie mieliśmy wyrównanie stanu spotkania. Wszystko za sprawą pięknej akcji lewą stroną, którą razem przeprowadzili Lisowski oraz Michalski. Ten drugi posłał świetne podanie prostopadłe, a napastnik WKS-u spokojnie wykończył akcję, doprowadzając do wyniku 1:1.

 

Do końca pierwszej połowy więcej bramek nie oglądaliśmy, choć to Śląsk był stroną przeważającą.

 

Jak szybko w pierwszej połowie strzelanie zaczął WKS Wierzbice, tak w drugiej do głosu po 6. minutach od wznowienia gry doszedł WKS Śląsk II Wrocław. Po przechwycie lewą stroną pognał Lisowski i z okolic linii końcowej dograł wsteczną piłkę do Wołczka, który znajdując się na drugim metrze nie miał szans spudłować i na prowadzenie wyszła drużyna trenera Hetela.

 

Równie szybko padła kolejna bramka dla Śląska. Kuba Lizakowski dośrodkował w pole karne, tam nie znajdował się jednak żaden zawodnik Trójkolorowych, ale za to niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował obrońca gospodarzy, Figaszewski.

Później Śląsk nieustannie napierał na rywala, ale więcej goli, czy też stuprocentowych sytuacji nie obserwowaliśmy. Ostatecznie to podopieczni trenera Michała Hetela meldują się w finale Okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Baryczem Sułów.

 

 

WKS Wierzbice 1:3 Śląsk II Wrocław (1:1)

 

1:0 Bolisęga 5’

 

1:1 Lisowski 10’ 

 

1:2 Wołczek 51’

 

1:3 Fidaszewski (Samobój) 54’

 

 

WKS Wierzbice: Jaroszewski – Boruta, Orzech, Figaszewski, Rajczakowski, Kazimierowicz, Paszek, Bolisęga, Chajewski, Lima, Bialik

 

Śląsk II: Głogowski – Lizakowski, Guercio, Stawny, Tudruj (Wróblewski 59’), Michalski, Jezierski (Matuszewski 66’), Wołczek (Wojtczak 75’), Lisowski (Pena 66’), Kurowski (Sharabura 59’), Bednarczyk (Lutostański 59’)

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Kacper Karolczyk

Zobacz również