Wydarzenia

Tokar Cup | Razem pomagamy Frankowi!

2024-01-25 11:30:00
Franciszek Tokarski – utalentowany zawodnik Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław – uległ poważnemu wypadkowi, po którym musi walczyć o powrót do zdrowia. Z chęci pomocy Frankowi zrodził się TOKAR CUP, czyli charytatywny turniej halowej piłki nożnej, który zostanie rozegrany 4 lutego. Nie zabraknie gwiazd, licytacji i atrakcji. Na boisku zobaczymy między innymi piłkarskich mistrzów Polski z 2012 roku. Cały Śląsk zawsze razem!
Dla 14-letniego Franka piłka nożna jest niemal całym światem. Z powodzeniem rozwija swój talent w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, ale na drodze do kolejnych meczów stanął ciężki wypadek, któremu uległ w grudniu ubiegłego toku. Walcząc o życie i zdrowie „Tokar” pokazał wolę walki tak, jak robił to na boisku. Przed nim jednak nadal specjalistyczna i długotrwała rehabilitacja, której koszty są ogromne. Franek może liczyć na oddanych rodziców, bliskich, kolegów z drużyny, cały klub i środowisko piłkarskie, które licznie nadsyłało wsparcie zarówno materialne, jak i mentalne. Pora na kolejny krok!MISTRZOWIE POLSKI 2012 DLA FRANKA!

Śląsk Wrocław – wspólnie z organizatorem zbiórki, Fundacją „Moc Pomocy” – zapraszają do udziału w turnieju piłki nożnej halowej TOKAR CUP, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc naszemu młodemu zawodnikowi. Turniej odbędzie się 4 lutego w godzinach 9-21 w hali wielofunkcyjnej AWF Wrocław przy ul. Paderewskiego 35. W zawodach udział wezmą młodzieżowe zespoły Śląska Wrocław oraz klubów partnerskich Akademii Śląska Wrocław (posiadających złote i srebrne certyfikaty) w rocznikach 2009-2012. Co ważne – tutaj zwycięzcą jest każdy! Nie będzie prowadzona klasyfikacja punktowa i przyznawane miejsca. Bo tego dnia wszyscy gramy tylko dla Franka! Poza zmaganiami młodzieży przewidziano również kilka meczów pokazowych z udziałem wyjątkowych gości – swoją drużynę wystawi m.in. zespół mistrzów Polski w brawach Śląska z 2012 roku! Wyjątkowa drużyna złotych medalistów znów połączy siły, tym razem w szczytnym celu.

- Całym sercem jesteśmy z Frankiem i jego rodzicami, jesteśmy w stałym kontakcie i zapewniamy o naszej pełnej pomocy w tej trudnej sytuacji. Wspólnie z partnerami zdecydowaliśmy się wspomóc zawodnika naszej akademii robiąc to, co on i my wszyscy kochamy – grając w piłkę. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację, wielkie słowa uznania dla mistrzów Polski z 2012 roku, że znów mobilizują się w tak pięknym celu. Mamy nadzieję zebrać jak największą kwotę, która pomoże Frankowi wrócić do pełni zdrowia – mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

PIŁKARZE, LICYTACJE, ZBIÓRKOMATY

Podczas całego dnia zmagań obecni w hali AWF będą mogli spotkać piłkarzy i trenerów lidera PKO BP Ekstraklasy – Śląska Wrocław. Zawodnicy będą dostępni dla kibiców i uczestników turnieju, zachęcając do zbiórki, rozdając zdjęcia oraz autografy. Zaplanowano m.in. prezentację nowych zawodników WKS-u. TOKAR CUP odwiedzą również przedstawicielki drużyny piłki nożnej kobiet Śląska Wrocław. Między turniejowymi meczami zaplanowano licytacje gadżetów i pamiątek związanych ze Śląskiem i nie tylko, w hali można będzie spotkać wolontariuszy z puszkami, a na terenie obiektu obecne będą również „zbiórkomaty”, czyli specjalne automaty umożliwiające wsparcie zbiórki za pomocą karty płatniczej. Będzie również możliwości realizacji przelewów internetowych za pomocą telefonu. Na TOKAR CUP szykowane są także smyczki-cegiełki, a każda drużyna uczestnicząca w zmaganiach płaci tzw. „wpisowe”, które rzecz jasna również w pełni przeznaczone jest na rehabilitację Franciszka.- Wielokrotnie rozmawiałem z rodzicami Franka, wiem, jak bardzo przeżywają to, co się stało, ale jednocześnie są bardzo wdzięczni i w ich imieniu już teraz dziękuję za każde okazane wsparcie. Turniej TOKAR CUP to idealny sposób, by dobrze spędzić czas, a przede wszystkim pomóc. Gorąco proszę o wpłaty oraz obecność – zachęca Janusz Góra, dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

ZAPRASZAMY CAŁYMI RODZINAMI

- Podczas turnieju nie będzie prowadzona klasyfikacja punktowa – każdy będzie prawdziwym zwycięzcą, który wspiera Franciszka na drodze jego rehabilitacji. Bardzo dziękujemy za wzorową współpracę na tym etapie wszystkim uczestnikom, jak i podmiotom zaangażowanym w organizację turnieju - Fundacji „Moc Pomocy”, Akademii Wychowania Fizycznego, Dolnośląskiemu Związkowi Piłki Nożnej, Klubom Partnerskim. Serce rośnie, widząc z jakim zapałem środowisko piłkarskie odpowiedziało na apel o wsparcie, ideę organizacji takiego wydarzenia. – docenia Patryk Kajderowicz, wicedyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. 
Organizatorzy turnieju zapewniają kącik zabaw i animacji dla dzieci oraz kilka kolejnych niespodzianek, które będą odkrywane bliżej daty rozpoczęcia turnieju. Informacje będą publikowane na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych Śląska Wrocław i klubowej akademii.Franciszka Tokarskiego cały czas można wspierać poprzez: 
Wpłatę na konto Fundacji Moc Pomocy - nr konta: 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765
W tytule przelewu: Franciszek Tokarski Turniej   
  
Rozliczenie 1,5%:  
KRS 0000769935  
Cel szczegółowy: Franciszek Tokarski  
  
Pytania? Zapraszamy do kontaktu!
pkajderowicz@slaskwroclaw.pl, tel. 533 135 149
 

HARMONOGRAM „TOKAR CUP”

 
Tura I: kategoria młodzik (roczniki: 2011, 2012), godz. 9-13:20
Uczestnicy: WKS Śląsk Wrocław, Olympic Wrocław, AP Bumerang Wrocław, KS Polonia Nysa
 
Tura II: kategoria open, godz. 13:30-16:20
Wydarzenia towarzyszące: Licytacje, prezentacja nowych zawodników Śląska Wrocław, powitanie uczestników i podziękowania 
Uczestnicy: Mistrzowie Polski 2012, WKS Śląsk Wrocław Oldboy, KS Karkonosze Jelenia Góra, WKS Śląsk Futsal Wrocław
 
Tura III: kategoria trampkarz (roczniki: 2009, 2010), godz. 16:30 – 21:00
Uczestnicy: Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław, Wojskowy Klub Sportowy Śląsk Wrocław, AP MMKS Kluczbork, MKS Piast Źmigród
 
 
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Rafał Sawicki

Zobacz również