Wydarzenia

Trenerzy Śląska II na stażu w Lizbonie

2021-12-06 12:00:00
Krzysztof Wołczek i Mariusz Pawelec - trener i asystent szkoleniowca rezerw Śląska Wrocław - najbliższe dni spędzą na stażu w portugalskiej Benfice.
Trenerzy drugiego WKS-u będą podpatrywać pracę Akademii Piłkarskiej Benfiki, z naciskiem na zespół do lat 23. - To grupa wiekowa zawodników, z którymi pracujemy w Śląsku, stąd głównie będziemy przy tej drużynie - tłumaczy Krzysztof Wołczek. 

Dla trenera Wołczka nie jest to pierwszy taki staż, bo wcześniej uczestniczył w zajęciach prowadzonych m.in. przez szkoleniowców walijskiego Cardiff City. A warto dodać, że z trenerem Wołczkiem na staż odbędzie także asystent szkoleniowca rezerw Śląska, Mariusz Pawelec. - Na każdym takim wyjeździe można dowiedzieć się czegoś nowego i nauczyć się pracy od innych trenerów, zatem bez wątpienia będzie to bardzo przydatne doświadczenie - podkreśla trener Wołczek.

Szkoleniowcy WKS-u w Lizbonie spędzą 10 dni. Organizacja stażu w Akademii Piłkarskiej Benfiki była możliwe dzięki współpracy Śląska z CCC Comt Coaching Clubem trenera Bartosza Kubicy.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska, Adriana Ficek

Zobacz również