Wydarzenia

Trojan Lądek Zdrój klubem partnerskim Śląska Wrocław

2023-01-12 18:00:00
Grono klubów partnerskich Śląska Wrocław znów się powiększyło! W styczniu sformalizowano współpracę pomiędzy WKS-em a Trojanem Lądek Zdrój.
Śląsk rozszerza swój "zasięg" w projekcie klubów partnerskich na Kotlinę Kłodzką. Pierwszym partnerem z tamtego regionu jest Trojan Lądek Zdrój. Oficjalne podpisanie umowy nastąpiło w środę - ze strony nowego partnera Akademii WKS-u porozumienie parafował członek zarządu, Wojciech Ziobro, z kolei Śląsk reprezentował wiceprezes Wojciech Bochnak oraz dyrektor ds. rozwoju sportowego, Krzysztof Paluszek, a także menadżer ds. administracyjnych - Marek Żytowiecki oraz koordynator projektu klubów partnerskich - Wojciech Pawłowski.- Na pewno to wielki szacunek i zaszczyt, że możemy dołączyć do tego grona. Jesteśmy pierwszym klubem z Kotliny Kłodzkiej i wierzę, że nasi adepci i piłkarze będą mogli rozwijać się w najlepszym klubie na Dolnym Śląsku, jakim jest Śląsk - mówi Wojciech Ziobro. W klubie z Lądka Zdroju obecnie trenuje ponad sześćdziesięcioro młodych piłkarzy, a seniorzy występują w A klasie.


- Kontynuujemy naszą misję poszerzania grona klubów partnerskich i witamy Trojana w naszej rodzinie. "Idziemy" w kierunku Kotliny Kłodzkiej, w historii byli już piłkarze z tamtego regionu, którzy grali na najwyższym poziomie, mamy nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejni. Nie można zapominać, że jest tam też duża grupa kibiców Śląska Wrocław - przyznaje wiceprezes WKS-u, Wojciech Bochnak.

Starsi kibice (zarówno z Wrocławia, jak i Lądka Zdroju) z pewnością pamiętają, że kilkadziesiąt lat temu piłkarze Śląska dość często odwiedzali to urokliwe miasto. To właśnie tam zwykle odbywały się zimowe obozy zawodników WKS-u, w których brali udział m.in. Janusz Sybis czy Tadeusz Pawłowski. Jak nietrudno się domyślić, cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem ze strony miejscowych fanów, którzy chcieli choć przez chwilę poobserwować piłkarzy.Trojan Lądek Zdrój jest już 46. klubem partnerskim Śląska. Przypominamy, że, lista klubów partnerskich WKS-u nie jest oczywiście zamknięta. Kluby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt mailowy pod adresem wpawlowski@slaskwroclaw.pl.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również