Wydarzenia

U15: Do awansu jeden krok!

2023-05-26 10:00:00
Jeden punkt - tyle potrzebuje drużyna Śląska U15, by świętować awans do ścisłej czołówki Centralnej Ligi Juniorów U15. Wrocławianie na wywalczenie jednego brakującego "oczka" mają dwa spotkania - pierwsze z nich już w piatek, 26 maja, o godzinie 14:00. Rywalem WKS-u będzie Zagłębie Lubin.
Fana grupowa Centralnej Ligi Juniorów U15 zbliża się do końca. Przypomnijmy, że 32 najlepsze zespoły w kraju zostały podzielone na cztery grupy, a do ścisłej rywalizacji o medale przystąpią tylko zwycięzcy każdej z nich. Śląsk Wrocław prowadzi w grupie C od pierwszej kolejki i teraz może przypieczętować awans do fazy finałowej. Potrzebują w dwóch spotkaniach zdobyć co najmniej punkt.

Z jednej strony dla zespołu z bilansem dziesięciu zwycięstw i dwóch remisów w dwunastu potyczkach nie powinien być to problem, z drugiej jednak przed podopiecznymi Pawła Dziakowicza mecze z wymagającymi rywalami - Zagłębiem Lubin i Górnikiem Zabrze. W piątek wrocławianie zagrają na wyjeździe w Lubinie.

Miedziowi obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli i do niedawna mieli jeszcze szanse na włączenie się do walki o awans. W poprzedniem kolejce zremisowali jednak z Górnikiem Zabrze, co przekreśliło ich szanse na medal. I choć teoretycznie już o nic nie grają, to derby Dolnego Śląska w każdej kategorii wiekowej są niezwykle prestiżowym spotkaniem.

W pierwszym tegorocznym meczu tych zespołów Śląsk wygrał po bardzo ciekawym meczu 3:2. Bramki dla WKS-u zdobywali wówczas Krystian Rostek, Jakub Kaszub i Jakub Pakosz. Teraz do przypieczętowania awansu WKS potrzebuje remisu, choć oczywiście młodzi wrocławianie zapowiadają walkę o pełną pulę.

Początek spotkania w piątek (26 maja) o godzinie 14:00 w Lubinie.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również