Wydarzenia

U15: Po kolejne domowe zwycięstwo

2023-03-25 08:00:00
Po niespodziewanym remisie w Zielonej Górze piłkarze zespołu U15 wracają na boisko, które doskonale znają. W sobotę - 25 marca - Śląsk zmierzy się na stadionie przy ulicy Sztabowej z Odrą Opole. Początek spotkania o godzinie 13:00.
Wrocławianie przewodzą w ligowej tabeli z siedmioma punktami, jednak trzecie Zagłębie Lubin ma sześć punktów i jeden mecz rozegrany mniej. Podopieczni Pawła Dziakowicza przed tygodniem zremisowali z Lechią Zielona Góra 2:2, mimo że prowadzili już 2:0. Po tamtym starciu pozostał pewien niedosyt, a teraz WKS będzie chciał się niejako zrehabilitować na swoim obiekcie.

Odra Opole nie będzie jednak łatwym rywalem. Opolanie co prawda wiosną jeszcze nie wygrali (dwa remisy i porażka w trzech meczach), ale potrafili postawić się wyżej notowanym przeciwnikom, takim jak Zagłębie Lubin czy Górnik Zabrze. Zawodnicy Odry mają jak dotąd dość skromny dorobek strzelecki - zdobyli trzy bramki, ale też niewiele więcej goli tracą (cztery stracone bramki).

Śląsk U15 wiosną rozegrał we Wrocławiu dwa spotkania i oba wygrał - 4:2 z Rakowem Częstochowa i 3:2 z Miedzią Legnica. W obu musiał "gonić" wynik i ostatecznie ta pogoń zakończyła się sukcesem. Jak będzie tym razem?

Początek meczu Centralnej Ligi Juniorów U15 pomiędzy Śląskiem Wrocław a Odrą Opole w sobotę (25 marca) o godzinie 13:00 na boisku przy ulicy Sztabowej we Wrocławiu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również