Wydarzenia

U15: Po punkty do Opola

2023-05-13 08:00:00
Przed Śląskiem U15 wyprawa do Opola na mecz z miejscową Odrą. Wrocławianie będą faworytem tej potyczki, ale rywale będą chcieli sprawić niespodziankę. Początek spotkania o godzinie 11:00 w sobotę, 13 maja.
Rywalizacja w Centralnej Lidze Juniorów U15 podzielona jest na cztery grupy. Do bezpośredniej walki o medale awans wywalczą tylko zwycięzcy każdej z grup. Śląsk jest na najlepszej drodze do wygrania grupy C, ale po piętach depcze mu Raków Częstochowa, który ma dwa punkty mniej. Wpadka WKS-u lub Medalików będzie oznaczać dużą szansę dla przeciwnika.

To wszystko sprawia, że każdy mecz - a zostało ich do końca rywalizacji w grupach cztery - jest bardzo ważny. Najbliższe starcie to rywalizacja z Odrą Opole, która w tej rundzie jeszcze nie wygrała. Opolanie mają na swoim koncie zaledwie dwa "oczka" (remisy z Olympikiem Wrocław i Górnikiem Zabrze), ale potrafili powalczyć z wyżej notowanymi rywalami.

W pierwszym meczu tych zespołów we Wrocławiu Śląsk wygrał 3:1. Czy i tym razem będzie podobnie? Początek spotkania w sobotę (13 maja) o godzinie 11:00 w Opolu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również