Wydarzenia

U15: Przedsmak walki w półfinałach

2023-06-03 08:00:00
W sobotę - 3 czerwca - zespół U15 Śląska Wrocław rozegra ostatnie domowe spotkanie w fazie grupowej Centralnej Ligi Juniorów U15. Podopieczni Pawła Dziakowicza zapewnili już sobie pierwsze miejsce w grupie i już myślą o półfinałach rozgrywek, ale zanim do tego dojdzie, muszą zmierzyć się z Górnikiem Zabrze. Spotkanie to odbędzie się w Wiązowie o godzinei 14:00.
Przypomnijmy, że 32 najlepsze zespoły w kategorii do lat 15 w kraju zostały podzielone na cztery grupy, a do ścisłej rywalizacji o medale przystąpią tylko zwycięzcy każdej z nich. Śląsk Wrocław prowadzi w grupie C od pierwszej kolejki, a awans przypieczętował przed tygodniem, wygrywając 2:1 z Zagłębiem w Lubinie. Pierwszą bramkę w 15. minucie strzelił wówczas Olivier Siniawski, a wynik podwyższył w drugiej połowie Mateusz Cegliński.

Obaj panowie, a także Dawid Korzeniowski, w tygodniu nie trenowali z zespołem, bo brali udział w zgrupowaniu kadry U15 i w meczach z Włochami. Biało-Czerwoni w pierwszym starciu przegrali z rywalami 1:3, a w drugim zremisowali 2:2. Co ciekawe, dwa z trzech goli dla Polski strzelili wrocławianie - w pierwszym spotkaniu trafił Oliwier Siniawski, w drugim Mateusz Cegliński. Niewykluczone, że ci zawodnicy otrzymają trochę "wolnego" od trenera Dziakowicza, a ich miejsce w wyjściowym składzie Śląska zajmą dotychczasowi zmiennicy.

Górnik Zabrze nie jest łatwym rywalem - dość powiedzieć, że zabrzanie to jeden z dwóch zespołów, który odebrał punkty Śląskowi w tej rundzie. W pierwszym spotkaniu w Zabrzu padł remis 1:1.

Mecz Śląska z Górnikiem Zabrze odbędzie się w podwrocławskim Wiązowie (początek o godzinie 14:00). Będzie to ostatnie spotkanie fazy grupowej, a już w następny weekend zaplanowano półfinały. Wrocławianie zmierzą się ze Stalą Rzeszów, pierwsze spotkanie odbędzie się we Wrocławiu (10 czerwca), a rewanż w Rzeszowie cztery dni później.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również