Wydarzenia

U15: Walka, charakter, ambicja i zwycięstwo

2023-04-24 08:00:00
Zespół U15 Śląska Wrocław wraca na fotel lidera swojej grupy Centralnej Ligi Juniorów U15! Wrocławianie pokonali w Częstochowie Raków 3:1, mimo że niemal całe spotkanie grali w osłabieniu.
Mecz z Rakowem Częstochowa - choć dopiero rozpoczynał rundę rewanżową - był niezwykle ważny. Było to spotkanie na szczycie i starcie lidera z wiceliderem. Przed weekendowym starciem to częstochowianie prowadzili w ligowej tabeli. Ich zdobycz punktowa wynosiła osiemnaście punktów (sześć zwycięstw i jedna porażka, notabene poniesiona we Wrocławiu), podczas gdy Śląsk do tej pory wygrał pięć meczów i dwa zremisował - a to dało 17 "oczek".

Do strefy finałowej Centralnej Ligi Juniorów U15 awansuje tylko jeden zespół, więc śmiało można było pokusić się o stwierdzenie, że było to spotkanie o "sześć" punktów.

Dla wrocławian mecz ten nie rozpoczął się najlepiej. Już w siódmej minucie zadwie żółte kartki boisko opuścić musiał Bartosz Wlazło. Śląsk grał więc w osłabieniu, ale... niespecjalnie było to widać na murawie! Podopieczni Pawła Dziakowicza zaprezentowali się niezwykle ambitnie, świetnie się bronili i wyprowadzali groźne ataki. Na efkety nie trzeba było długo czekać - po kwadransie gry wynik otworzył Olivier Siniawski. Zdobyta bramka dodała młodym wrocławianom skrzydeł. Konstruowali oni kolejne ataki, a tuż przed przerwą prowadzenie WKS-u podwyższył Bartosz Szywała.

Ten sam piłkarz strzelił gola w drugiej połowie, a Śląsk wygrywał już 3:0. Wrocławianie prowadzili grę mając wszystko pod kontrolą i nie zmienił tego nawet gol (jak się potem okazało - honorowy) dla miejscowych. Piłkarze U15 pokazując ambitną walkę i charakter odnieśli bardzo ważne zwycięstwo i powrócili na fotel lidera grupy C Centralnej Ligi Juniorów.

Była chwila radości, ale już trzeba myśleć o kolejnych wyzwaniach - w ostatni weekend kwietnia zespół Pawła Dziakowicza zmierzy się na wyjeździe z Miedzią Legnica. I to również nie będzie łatwe spotkanie.

Centralna Liga Juniorów U15:
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 1:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Olivier Siniawski 15'
0:2 Bartosz Szywała 40'
0:3 Bartosz Szywała 66'
1:3 Michał Czerepak 71'

Śląsk: Pytlak - Pakosz, Kaszub, Cegliński, Wlazło, Wąsala (61' Wąsala), Ciućka (76' Kleczewski), Gajewski, Rostek (80' Borowy), Szywała (76' Wyszyński), Siniawski (80' Hachuła).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również