Wydarzenia

U15: Wyprawa pod Jasną Górę

2023-04-22 08:00:00
Przed zespołem U15 Śląska Wrocław bardzo trudne zadanie. Podopieczni trenera Pawła Dziakowicza w sobotę wybierają się do Częstochowy, by tam zmierzyć się z Rakowem. Będzie to spotkanie na szczycie grupy C Centralnej Ligi Juniorów U15.
Za nami pierwsza runda spotkań w grupie C Centralnej Lidze Juniorów U15. Wrocławianie są niepokonani, ale... nie zajmują fotela lidera. Pierwsze miejsce zajmuje Raków Częstochowa, który ma punkt więcej od WKS-u. Medaliki w siedmiu meczach poniosły tylko jedną porażkę, właśnie ze Śląskiem, ale w pozostałych byli już bezbłędni. Śląsk natomiast odniósł pięć zwycięstw i dwa spotkania zremisował.

Teraz przed nami mecz na szczycie, którego stawka jest naprawdę spora. Jeśli częstochowianie zwyciężą, odskoczą od Śląska na cztery punkty i będą na autostradzie do meczów finałowych (do nich awansuje tylko najlepsza drużyna z każdej grupy). Podopieczni Pawła Dziakowicza chcą odnieść kolejne zwycięstwo, by przeskoczyć Raków i odzyskać fotel lidera.

We wspomnianym już pierwszym meczu tych zespołów to Raków szybciej rozpoczął strzelanie, bo objął prowadzenie już w trzeciej minucie. Wrocławianie odpowiedzieli dwoma trafieniami Jakuba Pakosza, a drugiej połowie "poprawili" golami Adama Ciućki i Bartosza Szywały. Ostatecznie zasłużenie wygrali 4:2, a warto zauważyć, że w tegorocznych meczach Raków stracił tylko pięć goli - cztery z nich we Wrocławiu.

Jak będzie tym razem? Czy Śląsk pójdzie za ciosem, a może to częstochowianie wezmą rewanż? Początek spotkania o godzinie 12:00 w Częstochowie.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również