Wydarzenia

U17: Ostatni wyjazd

2023-05-21 08:00:00
Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U17 zbliżają się do końca. W ostatnim spotkaniu wyjazdowym w tym sezonie wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz. Mecz odbędzie się w niedzielę (21 maja) o godzinie 12:30 w Bydgoszczy
Śląsk jest na najlepszej drodze do zajęcia szóstego miejsca w Centralnej Lidze Juniorów U17. Wrocławianie nie mogą już zająć wyższej pozycji w tabeli, a wyprzedzić ich może jedynie szczecińskie FASE. Jeśli jednak podopieczni Pawła Schmidta w niedzielę wygrają w Bydgoszczy, nikt im już szóstej lokaty nie odbierze.

Zawisza to jeden z zespołów, które już spadły z Centralnej Ligi Juniorów U17. Bydgoszczanie podzielili los innego bydgoskiego klubu - Chemika - choć radzili sobie w lidze zdecydowanie lepiej. Zawisza w 28 dotychczasowych spotkaniach odniósł pięć zwycięstw, dwukrotnie dzielił się z rywalami punktami i poniósł aż 21 porażek. Najbliższy rywal WKS-u na drugi najsłabszy atak i drugą najsłabszą defensywę (w tych statystykach wyprzedza go jedynie wspomniany już Chemik).

To wszystko sprawia, że faworytem niedzielnej potyczki będą wrocławianie. Zawisza jednak potrafi być groźny dla każdego, o czym przekonali się piłkarze Śląska w rundzie jesiennej. WKS na swoim terenie co prawda wygrał, ale skromnie - 1:0. Jak będzie tym razem?

Początek spotkania Zawiszy Bydgoszcz ze Śląskiem Wrocław w niedzielę, 21 maja, o godzinie 12:30 w Bydgoszczy.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również