Wydarzenia

U17: Remis w Gdyni

2023-03-12 18:00:00
Zespół U17 Śląska Wrocław nadal czeka na premierowe zwycięstwo w tym roku. Podopieczni Pawła Schmidta w niedzielę zremisowali z Arką w Gdyni 1:1. Gola dla Śląska zdobył Igor Kobelczuk.
Druga delegacja w tym roku - drugi mecz bez zwycięstwa, choć w Gdyni było zdecydowanie bliżej niż w Zabrzu. W pierwszej połowie nie brakowało ciekawych okazji, ale brakowało za to skuteczności i to po obu stronach, bo bramek nie oglądaliśmy.

Taki stan rzeczy uległ zmianie w drugiej połówce. W 65. minucie wprowadzony w przerwie Igor Kobelczuk wykończył niezłą akcję WKS-u i dał Śląskowi ważne prowadzenie. Wydawało się, że wrocławianie mają wszystko pod kontrolą, jednak moment dekoncentracji kosztował ich utratę gola - w 82. minucie na listę strzelców wpisał się Artur Łyszkiewicz. Podopieczni Pawła Schmidta próbowali zdobyć jeszcze jednego gola, ale zabrakło już czasu.

Jeden punkt pozostawia pewien niedosyt, ale bez wątpienia trzeba szanować i to jedno "oczko". Szansa na pełną pulę już za tydzień - Śląsk podejmie poznańskiego Lecha.

Centralna Liga Juniorów U17
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Bramki:
0:1 Igor Kobelczuk 65'
1:1 Artur Łyszkiewicz 82'

Śląsk: Charuży - Sosulski (46' Cesarz, 70' Kur), Cyrek, Fałowski, Zabrzeski, Pawlik, Graczyk (46' Kobelczuk), Zender, Skóra (46' Wróblewski), Maliszewski (65' Adamkiewicz), Benedyktowicz.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również