Wydarzenia

U17: Szczecin odczarowany

2023-04-24 08:15:00
Drużyna U17 poszła za ciosem! Wrocławianie "odczarowali" Szczecin i pokonując FASE 3:1 przywieźli na Dolny Śląsk ważne trzy punkty. Gole dla WKS-u zdobyli Dawid Zender, Sławomir Sosulski i Wiktor Benedyktowicz.
Drużyny ze Szczecina dla juniorskich zespołów WKS-u nie były wygodnym rywalem. Śląsk U17 w tym sezonie przegrał już dwukrotnie z Pogonią i w pierwszej potyczce z FASE. Teraz udało się złą serię zakończyć, a co najważniejsze - wynik był efektem dobrej gry.

Początek spotkania to szybka wymiana ciosów. Śląsk objął prowadzenie w 5. minucie za sprawą Dawida Zendera, ale kilkadziesiąt sekund później miejscowi wyrównali. Podopiecznym Pawła Schmidta nie podcięło to skrzydeł i kontynuowali swoją grę, cierpliwie konstruując kolejne ataki. Jeszcze przed przerwą wrocławianie znów prowadzili, a na listę strzelców wpisał się Sławomir Sosulski. Kropkę nad i postawił w końcówce spotkania Wiktor Benedyktowicz.

Dzięki tej wygranej wrocławianie pozostali na szóstym miejscu w tabeli, a nad siódmą Wartą Poznań mają punkt przewagi, choć poznaniacy mają jeden mecz rozegrany mniej. Kolejne spotkanie Śląska U17 w najbliższą sobotę, a rywalem WKS-u będzie Odra Opole.

Centralna Liga Juniorów U17
FASE Szczecin - Śląsk Wrocław 1:3 (1:2)
Bramki:
0:1 Dawid Zender 5'
1:1 Bartosz Walczak 7'
1:2 Sławomir Sosulski 35'
1:3 Wiktor Benedyktowicz 85'

Śląsk: Śliczniak - Sosulski (46' Wróblewski), Cyrek, Fałowski, Zabrzeski, Pawlik, Skrzypczyński (80' Szarek), Maścianica (65' Markowski), Kobelczuk (71' Kur), Zender (71' Adamkiewicz), Benedyktowicz.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również