Wydarzenia

U18: Koniec pucharowej przygody

2021-09-15 21:00:00
Śląsk Wrocław U18 przegrał z Foto-Higieną Gać 0:4 (0:2) i zakończył swoją przygodę w Okręgowym Pucharze Polski na 2. rundzie. Trójkolorowi mieli swoje sytuacje, jednak musieli uznać wyższość bardziej doświadczonego rywala.
Starcie z trzecioligową Foto-Higieną Gać od początku nie układało się po myśli wrocławian. Już po 34. minutach Trójkolorowi przegrywali 0:2. W końcówce pierwszej połowy zawodnicy trenera Bartosza Siemińskiego mieli kilka sytuacji, jednak nie zdołali zamienić ich na bramkę. 

W drugiej części spotkania Śląsk również miał swoje sytuacje, jednak ponownie to rywale wykazali się większą skutecznością i w 61. minucie strzelili gola na 3:0. Cztery minuty później podwyższyli swoje prowadzenie i ustalili wynik spotkania na 4:0. Wrocławianie nie odstawali od swojego przeciwnika tak bardzo, jak może sugerować to wynik, jednak tego dnia to trzecioligowy zespół był lepszy i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Młodzi Trójkolorowi zebrali natomiast cenne doświadczenie na tle bardzo doświadczonej drużyny, które ma zaprocentować w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. 

Śląsk Wrocław U18 - Foto-Higiena Gać 0:4 (0:2)

Śląsk: Budzyński - Stawny, Szczyrek, Głuski - Maruszak, Dachnowski, Wojtczak, Zender, Kozłowski, Gerstenstein, Konstanty - Gruszecki
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również