Wydarzenia

U18: Niewykorzystana szansa

2021-10-23 17:00:00
Śląsk Wrocław U18 przegrał z Jagiellonią Białystok 0:2 w meczu Centralnej Ligi Juniorów. Wrocławianie mieli mnóstwo sytuacji, jednak to rywale wykazali się większą skutecznością.
Już pierwsze minuty przyniosły trafienie gości. Szybką akcję Jagiellonii wykończył Dąbrowski. W kolejnych minutach do ataku ruszyli wrocławianie, którzy potrafili przeprowadzić składne akcje, jednak brakowało najważniejszego - wykończenia i dokładności pod polem karnym. Mimo wielu ataków, do przerwy utrzymywał się wynik korzystny dla przeciwnika.

W drugiej części meczu obraz gry się nie zmieniał. Śląsk wciąż atakował i bez problemu tworzył sobie sytuacje, jednak nie potrafił postawić kropki nad i. Bardzo aktywni byli Karol Borys i Hubert Konstanty, a także Dawid Gruszecki, ale nie przynosiło to skutku w postaci bramek. Kolejne trafienie dołożyła za to Jagiellonia. W 64. minucie bramkarz gości uruchomił szybkim podaniem Lutostańskiego, ten popędził na bramkę Oskara Mielcarza i wykorzystał sytuację sam na sam. 

Do końca meczu nie udało się już odwrócić jego losów. Jagiellonia wywiozła z Oporowskiej komplet punktów, a wrocławianie ponieśli czwartą porażkę w tym sezonie.

Śląsk Wrocław U18 - Jagiellonia Białystok U18 0:2 (0:1)
Bramki: 
0:1 - 5' Dąbrowski
0:2 - 64' Lutostański

Śląsk: Mielcarz - Stawny, Marszałek, Wienczek, Maruszak, Zender, Matuszewski, Borys, Gerstenstein, Konstanty, Jakubiak oraz Łyszczarczyk, Gruszecki, Dachnowski
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również