Wydarzenia

U18: Odsiecz z ławki

2021-11-06 16:00:00
Śląsk Wrocław U18 pokonał Stal Rzeszów 3:1 (0:1) w meczu 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18. Po nieudanej pierwszej połowie o zwycięstwie przesądziła dwójka rezerwowych WKS-u.
Pierwsza połowa nie ułożyła się po myśli wrocławian. Mimo że obraz gry był dosyć wyrównany i oba zespoły miały swoje sytuacje, to Stal była skuteczniejsza i w 22. minucie wyszła na prowadzenie. Trójkolorowi starali się doprowadzić do wyrównania, jednak przed przerwą ta sztuka im się nie udała i do szatni schodzili przegrywając jedną bramką. 

W drugiej połowie wrocławianie wzięli się do odrabiania strat, a kluczowy wpływ mieli na to zawodnicy, którzy pojawili się na boisku z ławki rezerwowych. Strzelanie rozpoczął Dawid Gruszecki, który w 68. minucie wykorzystał kapitalne podanie z głębi pola od Kacpra Dachnowskiego i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali. 

Trójkolorowi uskrzydleni bramką wyrównującą poszli za ciosem i w 75. minucie wyszli na prowadzenie. Tym razem udało się przeprowadzić skuteczną akcję prawą stroną boiska, którą z bliskiej odległości wykończył ponownie Gruszecki. Ledwie dwie minuty później było już 3:1 po trafieniu kolejnego rezerwowego, Ryszarda Jakubiaka, który popędził prawą stroną i pewnym strzałem pokonał bramkarza ustalającym tym samym wynik spotkania.

Śląsk Wrocław U18 - Stal Rzeszów U18 3:1 (0:1)
Bramki: Gruszecki (2), Jakubiak

Śląsk: Mielcarz - Stawny, Rozum, Kozłowski - Maruszak, Wojtczak, Zawadzki, Borys, Łyszczarczyk, Gerstenstein, Konstanty oraz Gruszecki, Jakubiak, Gryglak, Szmigiel, Dachnowski
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również