Wydarzenia

U18: Remis na zakończenie

2022-05-28 15:20:00
W ostatnim meczu sezonu Centralnej Ligi Juniorów zespół Śląska Wrocław U18 zremisował z Gwarkiem Zabrze U18 1:1. Jedynego gola dla WKS-u zdobył Bartosz Kosiba.
Wrocławianie podeszli do tego spotkania z szansą na awans w tabeli o kilka pozycji w zależności od wyników na pozostałych stadionach. W zasięgu Śląska wciąż były Polonia Warszawa, Wisła Kraków oraz Legia Warszawa. Rywal WKS-u, Gwarek Zabrze już przed spotkaniem był z kolei pewny, że sezon zakończy w strefie spadkowej.

Już od 17. minuty wrocławianie musieli radzić sobie w osłabieniu. Czerwoną kartką ukarany został Jakub Zawadzki i WKS kończył mecz w dziesiatkę. Gospodarze nie byli jednak w stanie wykorzystać przewagi liczebnej. Śląsk dopiął swego i od 40. minuty prowadził po bramce Bartosza Kosiby.

To nie był jednak koniec emocji w pierwszej połowie. Jeszcze przed zakończeniem tej odsłony sędzia podyktował rzut karny dla Gwarka, który na gola zamienił Koźma. W drugiej części meczu żaden z zespołów nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Śląsk Wrocław U18 kończy sezon 2021/22 Centralnej Ligi Juniorów na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 48 punktów. Strata do lidera - Zagłębia Lubin - który zwycięstwem nad Arką Gdynia zapewnił sobie mistrzostwo, wyniosła 11 "oczek". Dziękujemy za walkę przez cały sezon! 

Gwarek Zabrze U18 - Śląsk Wrocław U18 1:1 (1:1)
Bramki:
0:1 - 40' Kosiba
1:1 - 45' Koźma

Śląsk: Śliczniak - Kozłowski, Rozum, Zawadzki, Zender, Kurowski, Kosiba, Gryglak, Borys, Maszkowski, Bednarczyk

Gwarek: Jurzysta - Koźma, Krótkiewicz, Michalski, Głąb, Flasz, Paryła, Nadolski, Matuszek, Kiraga, Strulak

Czerwona kartka: Zawadzki
 
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również