Wydarzenia

U19: Derby Dolnego Śląska

2023-05-21 06:00:00
W ramach 28. kolejki rozgrywek CLJ U19 Śląsk Wrocław na wyjeździe zagra z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 12:00
Sytuacja Śląska Wrocław U19 jest bardzo trudna, ale jeszcze jest szansa na utrzymanie i możemy spodziewać się walki do samego końca. Podopieczni trenera Janusza Góry zajmują obecnie 14. miejsce w tabeli, mając na koncie 30 punktów. Bilans "Wojskowych" prezentuje się następująco: osiem zwycięstw, sześć remisów i 13 porażek. Do wyjścia ze strefy spadkowej wrocławianom brakuje czterech oczek.

Zagłębie Lubin ma natomiast wciąż nadzieję na zwycięstwo w całej lidze. Zadanie nie lada trudne, bo na trzy mecze do końca strata do pierwszego Lecha Poznań wynosi sześć punktów. "Miedziowi" mają na koncie 47 punktów i zajmują czwarte miejsce. Dla nich to również będzie niezwykle ważny mecz. 

WKS po ostatnich dwóch zwycięstwach nad Escolą Varsovia Warszawa (3:0) i Jagiellonią Białystok (2:0) pragnie dołożyć kolejne trzy punkty. W przypadku innego wyniku kwestia utrzymana w CLJ U19 może być już zakończona. Na jesień przegraliśmy z Zagłębiem 1:3. Drużyna zrobi, co może, by pomścić porażkę i odnieść wiktorię w derbach Dolnego Śląska. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 12:00.  


Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również