Wydarzenia

U19: Minimalnie gorsi od Korony

2023-03-19 17:24:00
W ramach 19. kolejki CLJ U-19 Śląsk Wrocław przegrał z Koroną Kielce 2:3. Dwie bramki dla „Wojskowych” zdobył Aleksander Wołczek.
To był zdecydowanie trudniejszy mecz niż z Rakowem Częstochowa w ubiegłym tygodniu. Piłkarze Korony postawili na nieco bardziej bezpośrednie zagrania i w końcowym efekcie przyniosło to oczekiwane skutki. 
 
W 20. minucie przyjezdni zaatakowali lewą stroną, po czym poszło dogranie w pole karne, a tam Michał Pokora strzałem z najbliższej odległości wyprowadził kielczan na prowadzenie. Śląsk tuż po przerwie zdołał odrobić straty, a gapiostwo defensorów wykorzystał Aleksander Wołczek, który głową umieścił piłkę w sieci. 
 
Mecz rozkręcił nam się na dobre. W 53. minucie Korona ponownie wyszła na prowadzenie dzięki trafieniu Kacpra Czepielika. Wołczek jednak nie dał za wygraną i po ładnym strzale zza pola karnego dał Śląskowi remis. Niestety, ale ostatnie słowo należało do gości, którzy w 83. minucie strzelili i utrzymali prowadzenie 3:2 do samego końca. 
 
Następne spotkanie i szansa na rehabilitację już niebawem. Kolejnym rywalem WKS-u będzie Arka Gdynia. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe.  
Autor: Marek Wadas, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również