Wydarzenia

U19: Podbić Gdynię

2023-03-24 15:00:00
W ramach 20. kolejki CLJ U19 Śląsk Wrocław na dalekim wyjeździe zagra z Arką Gdynia. Początek spotkania w sobotę (25.03) o godzinie 11:00.
Śląsk Wrocław po ostatniej porażce z Koroną Kielce 2:3 wciąż utrzymuje się nad strefą spadkową, ale w tej kolejce nie można już sobie pozwolić na potknięcie. Podopieczni trenera Janusza Góry zajmują 11. miejsce i po dziewiętnastu spotkaniach mają na koncie sześć zwycięstw, sześć remisów oraz siedem porażek. Na ten moment "nad kreską" jesteśmy dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, gdyż Escola i Legia mają tyle samo punktów - 23. 

Sytuacja Arki Gdynia jest nieco bardziej bezpieczna. "Żółto-niebiescy" zajmują 7. miejsce w tabeli i mają 28 punktów na koncie. Zwycięstwo w rozgrywkach ligowych wydaje się być już niemożliwe, ale z pewnością nikt nie zamierza składać broni. 

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami to Śląsk okazał się lepszy. Zwycięstwo 3:0 w bardzo przekonującym stylu przy Oporowskiej to niezwykle miłe wspomnienie. Mamy nadzieję, że drużyna U19 napisze kolejne już w tę sobotę o godzinie 11:00, tym razem w Gdyni. 
Autor: Marek Wadas, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również