Wydarzenia

U19: Utrata zwycięstwa w ostatnich minutach

2023-04-16 15:00:00
W ramach 23. kolejki CLJ U19 Śląsk Wrocław remisuje z Legią Warszawa 2:2. Zwycięstwo było naprawdę blisko.
Mecz rozgrywany na Oporowskiej rozpoczął się wręcz idealnie. W trzeciej minucie jeden z zawodników Legii Warszawa posłał podanie do bramkarza, a ten nie trafił w piłkę, która ostatecznie wpadła do bramki. Piłkarze Śląska postanowili pójść za ciosem i dziewięć minut później podwyższyli prowadzenie. Szybkie dośrodkowanie w pole karne, dobra wymiana podań i Miłosz Kurowski znalazł się w stuprocentowej sytuacji, której nie mógł zmarnować. 
 
Podopieczni trenera Janusza Góry dominowali i w wielu sytuacjach byli blisko trzeciej bramki, ale Legia jeszcze przed przerwą złapała kontakt. Maddox Sobociński znalazł sobie trochę miejsca i pięknym uderzeniem z dystansu od słupka pokonał Oskara Mielcarza. 
 
W drugiej części spotkania obraz gry praktycznie w ogóle się nie zmienił. „Wojskowi” kontrolowali przebieg spotkania i mieli wiele szans na podwyższenie prowadzenia, lecz to ponownie przyjezdni strzelili bramkę i doprowadzili do wyrównania. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Rojkowski i nie dał szans Mielcarzowi. 
 
Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 2:2. Wielka szkoda, bo nie ma wątpliwości, że Śląsk zasługiwał na zwycięstwo. Kolejny mecz 23 kwietnia o godzinie 13:00. Wtedy czeka nas wyjazdowe starcie z Pogonią Szczecin. 
 
Śląsk U19 – Legia U19 2:2 (2:1)
Bramki: 
1:0: 3’ bramka samobójcza
2:0: 12’ M. Kurowski
2:1: 45’ Sobociński
2:2: 90’ Rojkowski
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również