Wydarzenia

U19: W wielkim stylu opuszczamy strefę spadkową

2023-05-31 13:54:00
W meczu 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 Śląsk Wrocław wygrywa z Cracovią 7:1. Bramki dla WKS-u strzelali Aleksander Wołczek, Miłosz Kurowski, Oskar Wojtczak, Yehor Sharabura oraz Dawid Matuszewski.
Początek meczu był dość udany w wykonaniu WKS-u. Rywale nastawili się na defensywę i nie wyglądało na to, by mieli w planach ruszyć do ataku. Wrocławianie stopniowo przesuwali się pod bramkę, ale otwierające trafienie padło zza pola karnego. Aleksander Wołczek znalazł sobie trochę miejsca i precyzyjnym strzałem nie dał szans Filipowi Kramarzowi. Było to jak najbardziej zasłużone prowadzenie. 
 
Kilka minut później mieliśmy szansę na podwyższenie wyniku. W pole karne wpadł Łukasz Gerstenstein, który dograł futbolówkę. Tam czekał już Miłosz Kurowski, lecz niestety jego uderzenie w ostatniej chwili zostało zablokowane. „Wojskowi” szli za ciosem i kolejne bramki wydawały się tylko kwestią czasu. Kurowski miał kolejną szansę. Tym razem piłka po uderzeniu ze skraju pola karnego obiła poprzeczkę. Do futbolówki szybko dobiegł Dawid Matuszewski, niestety jego dobitka minęła bramkę. Ale co się odwlecze, to nie uciecze! Matuszewski doszedł go strzału głową i umieścił piłkę w siatce. Goście jeszcze przed przerwą zdobyli gola wyrównującego po stałym fragmencie gry. Ostatecznie podopieczni trenera Janusza Góry schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. 

Już na początku drugiej części zadaliśmy rywalom trzeci cios. Miłosz Kurowski potężnie uderzył po krótkim słupku i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi rywali. Piękna akcja, piękny strzał - ręce same składały się do oklasków! W 61. minucie drugą bramkę dopisał sobie Aleksander Wołczek, kilka minut później skompletował hat-tricka. Genialny występ pomocnika WKS-u. 

Gra układała nam się po myśli, wszystko wychodziło, a rywale nie byli w stanie wyprowadzić choćby jednej groźnej kontry. Nie było wątpliwości, że zwycięstwo jest już w kieszeni, niemniej nie było mowy o żadnym rozluźnieniu. W 72. minucie szóste trafienie dla Śląska zaliczył Oskar Wojtczak, który przez cały mecz imponował ciężką pracą dla całego zespołu. Ostatni cios WKS zadał w 82. minucie. Wprowadzony na boisko Yehor Sharabura ładnym strzałem ustalił wynik spotkania. To było fenomenalne widowisko! 

Okazałe zwycięstwo z Cracovią 7:1 zapewnia Śląskowi U19 wyjście ze strefy spadkowej. Ostatni mecz Centralnej Ligi Juniorów 3 czerwca o godzinie 12:00. Wtedy zmierzymy się w Warszawie z Polonią. 

Śląsk U19 – Cracovia U19 7:1 (2:1)
Bramki:
1:0: 21’ A. Wołczek
2:0: 40' D. Matuszewski
2:1: 43' S. Doba
3:1: 50' M. Kurowski
4:1: 61' A. Wołczek
5:1: 66' A. Wołczek
6:1: 72' O. Wojtczak
7:1: 82. Y. Sharabura
 
Śląsk U19: Mielcarz – Maszkowski, Gerstenstein, Wołczek, Bednarczyk, Matuszewski, Kurowski, Wojtczak, Szczyrek, Zawadzki, Rozum 
Cracovia U19: Kramarz – Donda, Tkachuk, Mrozik, Doba, Keska, Bałaszek, Rózga, Hyla, Konieczny, Kociołek  
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również