Wydarzenia

Wrocławianie w narodowych kadrach

2023-03-20 11:00:00
Za nami kolejna przerwa reprezentacyjna, podczas której czterech zawodników Śląska Wrocław wzięło udział w meczach zespołów narodowych.
Daniel Leo Gretarsson otrzymał powołanie do reprezentacji Islandii na pierwsze mecze eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Islandia najpierw przegrała z Bośnią i Hercegowiną 0:3, a obrońca WKS-u rozegrał całe spotkanie. Kilka dni później Islandczycy rozgromili Liechtenstein aż 7:0, jednak w tej potyczce Gretarsson nie wziął udziału - cały mecz spędził na ławce rezerwowych.Kolejny występ w reprezentacji Polski U20 zaliczył następny z wrocławskich defensorów, Mateusz Stawny. Piłkarz zagrał 22 minuty w starciu Polski z Czechami w ramach Elite League, które zakończyło się skromnym zwycięstwem (1:0) naszych południowych sąsiadów.Zdecydowanie bardziej zapracowani podczas ostatniej przerwy reprezentacyjnej byli Krzysztof Kurowski i Karol Borys. Zawodnicy Śląska brali udział w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy U17 i - co najważniejsze - wywalczyli z drużyną awans na Euro. Polacy najpierw pokonali Czechów 1:0, następnie ulegli Portugalii 0:1 i pewnie wygrali ze Słowacją - 5:0.Karol Borys wychodził w podstawowym składzie w każdym ze spotkań, łącznie zagrał 235 minut, a w ostatnim meczu asystował przy jednym z trafień. Krzysztof Kurowski zagrał w dwóch meczach, łącznie na murawie spędzając 63 minuty.

Warto nadmienić, że grono reprezentantów ze Śląska byłoby większe, ale uraz odniesiony w ligowym meczu ze Stalą Mielec wyeliminował ze zgrupowania reprezentacji Polski U21 Łukasza Bejgera.Dodajmy również, że dwóch piłkarzy Śląska - Mateusz Cegliński i Dawid Korzeniowski - zostało powołanych do reprezentacji Polski U15. Polacy wezmą udział w Turnieju Czterech Narodów, podczas którego zagrają z: Węgrami (4 kwietnia), Słowacją (5 kwietnia), Finlandią (7 kwietnia).

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również