Wydarzenia

Wyjątkowy tramwaj kibiców Śląska

2022-03-31 13:20:00
Z inicjatywy ośrodka Kibice Razem Śląsk Wrocław wraz ze Stowarzyszeniem Wielki Śląsk, klubem oraz MPK Wrocław na ulice miasta wyjedzie wyjątkowy tramwaj pomalowany przez fanów WKS-u. Pojazd zostanie ozdobiony w trójkolorowe barwy w roku 75-lecia Śląska Wrocław.
„Mkną po szynach niebieskie tramwaje” – śpiewała Maria Koterbska. Teraz dodać do tego należy jeden zielony, bo tak wygląda pomalowany przez fanów WKS-u pojazd MPK. Jego nowa szata graficzna idealnie wkomponowuje się w obchody 75-lecia powstania klubu.– Śląsk Wrocław to wielki klub. Świadczą o tym sukcesy, które od teraz widnieją na jednym z naszych tramwajów – mówi Krzysztof Balawejder prezes MPK Wrocław. – Tak świetny klub ma też świetnych kibiców, którzy potrafią zrobić fantastyczne rzeczy, co możemy zobaczyć nie tylko na stadionach, ale teraz również na wrocławskich ulicach.

Tramwaj został pomalowany przez kibiców dwukrotnych mistrzów Polski z inicjatywy ośrodka Kibice Razem Śląsk Wrocław oraz Stowarzyszenia Wielki Śląsk. To organizacje, które od lat aktywnie angażują się w życie klubu. Tak samo było tym razem - we współpracy ze Śląskiem oraz MPK Wrocław powstał wyjątkowy tramwaj, obok którego żaden wrocławianin nie przejdzie obojętnie.– Wielkie podziękowania dla ośrodka Kibice Razem, Stowarzyszenia Wielki Śląsk i wszystkich fanów WKS-u, którzy zaangażowali się w ten projekt i osobiście ozdobili tramwaj w barwy klubu. Dziękujemy również MPK Wrocław za współpracę i przekazanie pojazdu. Sądzę, że dla wielu wrocławian stanie się on ulubionym tramwajem w mieście, który w roku 75-lecia klubu ozdobi ulice Wrocławia – mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.Wspólna inicjatywa pokazuje nie tylko szacunek do barw, ale również do wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej. W ten sposób MPK Wrocław wraz z kibicami zwraca uwagę, jak ważne jest poszanowanie tramwajów i autobusów, które dowożą pasażerów również na mecze ukochanego klubu.Pojazd na ulicach po raz pierwszy pojawi się 1 kwietnia, zatem w dniu meczu WKS-u z Lechem Poznań. Przypominamy, że dzięki współpracy z klubem, na lusterkach wielu tramwajów i autobusów wrocławskiej komunikacji miejskiej można zaobserwować wlepki lub chorągiewki z herbem WKS-u.Specjalny tramwaj od MPK Wrocław, ozdobiony przez kibiców w barwy Śląska, w wyjątkowy sposób nawiąże do 75-lecia klubu, którego historia trwa już od 1947 roku. Inicjatywa Kibice Razem Śląsk Wrocław z pewnością stanowić będzie wyjątkową ekspozycję dla WKS-u. Partnerem ośrodka Kibice Razem jest Fundacja Śląska Wrocław. Dzięki tej współpracy czeka nas jeszcze więcej inicjatyw promujących klub, aktywność fizyczną i integrujących różne środowiska. W planach między innymi rodzinne pikniki, spotkania z kibicami, dodatkowe atrakcje na Sektorze Rodzinnym podczas meczów i wiele innych.

Zobaczcie jak powstał piękny tramwaj kibiców Śląska Wrocław:Autor: Biuro Prasowe, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również