Wydarzenia

Żukowski: Trzy gole dużo znaczą

2024-04-07 14:30:00
Rezerwy Śląska zwyciężyły 4:2 z Odrą Bytom Odrzański. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Mateusz Żukowski, z którym rozmawialiśmy po meczu.

Mateusz Żukowski: Fajnie się dziś grało, ciężka pogoda, ale cieszy mnie, że zaczynam mieć liczby w rezerwach. Czekam na kolejną szansę w Ekstraklasie, żeby tam te liczby były i żebym pomagał zespołowi.

 

Hat-trick dużo dla mnie znaczy, bo wszyscy wiemy, że ciąży na mnie ten brak liczb. Cieszy mnie fakt, że w drugim meczu z rzędu strzelam bramki i mam nadzieję, że utrzymam to w kolejnych meczach.

 

Jestem gotowy pomóc pierwszej drużynie w Zabrzu. Trener Jacek Magiera wie, jak zagrać w przyszłym meczu i na pewno daję sygnały w rezerwach, po to też tutaj schodzę i pokazuję swoją jakość. Dzisiaj udało się strzelić trzy bramki i z tego się cieszę. 

 

Mogę grać na różnych pozycjach. Zaczynałem karierę jako dziewiątka, później byłem przetasowany na skrzydło, a w ostatnich dwóch sezonach grałem na prawej obronie. Z różnym skutkiem, ale od tego sezonu zacząłem grać z przodu i myślę, że moimi pozycjami są skrzydło i ‘’dziewiątka’’.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również