Dziewczyny! Grajcie z nami!

2022-10-07 09:03:15
PROGRAM „Dziewczyny! Grajcie z Nami! Edycja 2022” przeszedł do historii.

„Dziewczyny Grajcie z Nami! Edycja 2022” został przygotowany dla dziewczyn, które chciały aktywnie spędzić wolny czas, a przy okazji poznać tajniki treningu piłkarskiego. W okresie od września do grudnia 2022 roku Programem zostało objętych 5 szkół podstawowych z Wrocławia, w których zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej prowadziły wykwalifikowane trenerki z Akademii Śląska Wrocław. Bezpłatne treningi odbywały się w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII, a każda grupa trenowała raz w tygodniu przez 1,5 godziny. Dobra frekwencja, zaangażowanie własne szkół oraz przede wszystkim radość z możliwości przychodzenia na treningi dedykowane tylko dziewczynom - wszystko to złożyło się na dobry odbiór tego pilotażowego projektu we Wrocławiu.

Przypomnijmy, co przyświecało twórcom, czyli Fundacji Śląska Wrocław i Akademii Śląska Wrocław:

- Ten projekt to przede wszystkim gra fair-play nastawiona na świetną zabawę, a nie wynik sportowy. Projekt skierowany wyłącznie do dziewczyn, aby zapewnić im komfort, swobodę - by nie czuły się zawstydzone czy przytłoczone grą z chłopakami. Chcemy, żeby to był dla nich czas spędzony efektywnie i przyjemnie – mówił na inaugurację Piotr Waśniewski, Prezes Fundacji WKS Śląsk Wrocław.

Każda z uczestniczek zajęć otrzymała drobny upominek, a zwieńczeniem treningów był sportowy event, na którym odbędzie się m.in. wręczenie dyplomów oraz medali. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ.

- Dzięki programowi można również wyławiać sportowe talenty i kierować zaproszenia a dziewczyn, które chciałyby spróbować swoich sił w regularnych treningach piłkarskich pod egidą klubu WKS Śląsk Wrocław – dodał koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Akademii WKS.

Wszystkie dziewczyny, które chciałyby dołączyć do treningów w przyszłych edycjach oraz dyrekcje szkół zainteresowane goszczeniem projektu w swojej placówce, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem csr@slaskwroclaw.pl

Instytucją prowadzącą projekt była Fundacja WKS Śląsk Wrocław, zaś samo działanie zostało sfinansowane ze środków Gminy Wrocław.