Ruch Chorzów
1
1
0
0
Śląsk Wrocław
1
1
0
0
Relacja odświeża się automatycznie co 30s
90'
Koniec meczu. Przegrywamy z Ruchem 0:1. Relacja ze spotkania już za chwilę na www.slaskwroclaw.pl, a zaraz po niej kolejne materiały podsumowujące ten występ. Dziękujemy za udział w naszej relacji. Do przeczytania.
90'
Kiełb próbuje namieszać pod polem karnym Ruchu, ale piłka wychodzi poza linię. Putnocky nie ma zamiaru się spieszyć.
90'
Mariusz Pawełek fantastycznie broni strzał Patryka Lipskiego! Jeszcze musimy zawalczyć w tym meczu o remis!
90'
W doliczonym czasie gry rzut karny dla Ruchu.
90'
Decyzją sędziego druga połowa potrwa o przynajmniej 4 minuty dłużej.
88'
Dudu fauluje na skrzydle Stępińskiego. Ruch nie kwapi się do rozgrywania akcji i podkręcania jej tempa. Nie mamy jak wykorzystać przewagi w polu.
86'
Chorzowianie wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu sędzia Marciniak przerywa grę i nakazuje powtórkę. Mamy zamieszanie i drugi żółty kartonik dla Rafała Grodzickiego, który musi opuścić murawę. W końcówce gramy w przewadze.
85'
Celeban w pobliżu linii środkowej fauluje Stępińskiego.
84'
Mazek łamie akcję do środka i oddaje strzał. Pewnie broni Pawełek i wyrzuca piłkę do przodu. Tam ścierają się Grodzicki z Kiełbem, a sędzia odgwizduje faul naszego gracza. Trochę przepychanek i po żółtym kartoniku dla obydwu graczy.
82'
Zieliński fauluje na skrzydle przeciwnika i rzut wolny dla Ruchu. Po wrzutce z problemami oddalamy zagrożenie, ale nadal przy piłce są chorzowianie.
80'
Surma faulowany w pobliżu środka boiska.
80'
W odpowiedzi w pułapkę ofsajdową graczy Śląska wpada Stępiński.
79'
Ładnie próbuje podawać do Flavio Danielewicz, ale na spalonym w chwili zagrania jest Portugalczyk.
77'
Zmiana w zespole gospodarzy. Michał Koj opuszcza plac gry, a jego miejsce zajmuje Marek Szyndrowski.
76'
Dudu jest faulowany, a po gwizdku sędziego odpycha przeszkadzającego mu we wznowieniu gry zawodnika. Żółty kartonik dla Brazylijczyka.
75'
Z dośrodkowaniem Dudu radzą sobie obrońcy Ruchu. Próbujemy dalej atakować i wreszcie przed "szesnastką" piłka spada pod nogi Kaczmarka. Uderzenie Konrada przelatuje jednak nad bramką i o mały włos nie wylatuje poza stadion.
74'
Konczkowski na wysokości pola karnego zagrywa ręką i zyskujemy rzut wolny. Żółta kartka dla obrońcy Ruchu.
72'
Zmiana w śląsku. Ostatnia. Toma Hateleya zmienia Konrad Kaczmarek, który ustawia się na boisku trochę niżej niż Kamil Biliński. Ciekawostką jest, że Konrad debiutował w Ekstraklasie na tym stadionie grając przeciwko Ruchowi w minionej ligowej kampanii.
72'
Po faulu na Celebanie piłka trafia w nasze posiadanie.
72'
Lipski wywalczył rzut rożny.
70'
Centrostrzał Kiełba w stylu chińskiego, wysoko zawieszonego lampionu wyłapuje Putnocky.
70'
Teraz główkuje Zieńczuk, ale bez problemów Pawełek, który daleko wykopuje do Bilińskiego. Nasz napastnik faulowany, a do wejścia na murawę przygotowuje się chyba Konrad Kaczmarek.
69'
Korner rozegrany na raty, bo pierwsze dośrodkowanie wybijamy, a po drugim najwyższy w polu karnym okazuje się być Mateusz Cichocki. Główka stopera Ruchu przelatuje jednak obok bramki Pawełka.
68'
Dośrodkowanie w nasze pole karne sprawia trochę problemów Zielińskiemu, który musi ratować się wybiciem na rzut rożny.
66'
Koj chyba uwziął się na Flavio. JEst jego cieniem i przy każdym kontakcie Portugalczyka z piłką przerywa jego akcję faulem. Teraz rzut wolny dla nas na wprost bramki ok 35 metrów od niej. Głębokie dośrodkowanie do Celebana wyłapuje jednak w korzyczek Putnocky.
65'
Sporo niedokładności w rozgrywaniu piłki u obydwu drużyn.
62'
Danielewicz ładnie podaje do Bilińskiego, ale napastnik nie pilnuje linii spalonego i wpada w kolejną pułapkę ofsajdową chorzowian.
61'
Flavio teraz przez Koja jest faulowany na środku boiska. Żólta kartka dla obrońcy Niebieskich.
59'
Koj ciągnie Flavio za koszulkę i Śląsk od rzutu wolnego na prawym skrzydle. szybko rozegrana piłka, a akcję kończy niecelne podanie Zielińskiego w pole karne przeciwnika.
58'
Zieńczuk dośrodkowuje z lewego skrzydła, ale piłka przelatuje wszerz placu gry i zaczynamy od autu.
56'
Rzut wolny dla Ruchu z prawej strony boiska, ok 30 metrów od naszej bramki. Dośrodkowuje Lipski, wybija Hateley i do dobitki dopada jeszcze Mazek. Na szczęście niecelna próba pomocnika gospodarzy.
56'
W pułapkę ofsajdową chorzowian wpada Biliński.
55'
Teraz dośrodkowuje Dudu, a Danielewicz składa się do uderzenia z woleja. Kolejna ładna próba naszego pomocnika, ale tym razem Krzysiek trafia piłkę nieczysto i ta ląduje w rękawicach Putnockiego.
55'
Flavio podrzuca piłkę w polu karnym Ruchu, ale Kiełb nie walczy w powietrzu i chorzowianie oddalają zagrożenie.
53'
Kontratak Ruchu, Zieńczuk świetnie podaje do Stępińskiego, a ten przewraca się w polu karnym przy asyście Mariusza Pawełka. Problem w tym, że nasz kapitan nie dotknął napastnika Ruchu. Sędzia Marciniak gwiżdże, ale pokazuje żółtą kartkę graczowi z Chorzowa.
51'
Dośrodkowanie z kornera przelatuje przez całe nasze pole karne. Z kontrą rusza Kiełb, ale jego wrzutka w pole karne nie jest do nikogo adresowana.
51'
Chorzowianie wywalczyli rzut rożny, choć wydaje nam się, że Hołota przy tej interwencji był popychany w plecy przez Mazeka.
49'
Zieńczuk wrzuca w pole karne, ale wybijamy piłkę. Kontra naszej drużynie jednak nie wychodzi i ponownie w posiadaniu piłki Niebiescy.
49'
Fatalna strata Gecova, ale chorzowianie nie mają pomysłu na kontrę. W końcu Stępińskiego około 35 metrów od naszej bramki fauluje Celeban.
48'
Machaj opuszcza murawę na noszach, a jego miejsce zajmuje Kamil Biliński.
47'
Przerwa w grze, bo na murawie leży Mateusz Machaj. Do zmiany już przygotowuje się Kamil Biliński i chyba nasz napastnik będzie musiał wejść na murawę.
46'
Dośrodkowanie w nasze pole karne wykończyć głową próbuje Stępiński. Napastnik Ruchu uderza jednak niecelnie.
46'
Zaczynamy druga połowę spotkania. Tym razem od środka zaczynają gospodarze. w Śląsku jedna zmiana. Bartkowiaka zmienił Kiełb.
 
Piłkarze obydwu zespołów już na murawie.
45'
Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Iwański podaje na narożnik naszego pola karnego do Stępińskiego. Napastnik gospodarzy uderza po długim rogu, a piłka spada przy ziemi, odbija się od wewnętrznej części słupka i trzepocze w siatce. Ruch wychodzi na prowadzenie, sędzia Marciniak gwiżdże kończąc pierwszą połowę, a my przegrywamy 0:1. Do relacji live wracamy po ok 15 minutach.
44'
Ofensywnie wpada w pole karne gospodarzy Bartkowiak, ale nasz młody pomocnik zaplatał się w dryblingu.
42'
Rzut wolny dla Ruchu w dość znacznej odległosci od naszej bramki - trochę ping ponga, ale dobrze z pomoca Dudu interweniuje Mariusz Pawełek.
40'
Grodzicki wyprowadza kontrę Ruchu, ale Niebieskim brak zdecydowania pod naszym polem karnym. Mariusz Pawełek dobrze wyjaśnia sytuację zagraniem nogą.
38'
Z problemami, ale radzą sobie po stałym fragmencie Śląska gracze Ruchu.
37'
Przyspieszają wrocławianie. Najpierw ładnie na skrzydle Bartkowiak z Dudu dają szansę na uderzenie głową Flavio, a później rzut rożny wywalczył mocnym wejściem Machaj.
36'
Ładnie rozprowadzają akcję wojskowi, a kończy ją strzałem z półobrotu Bartkowiak. Trochę zaskoczony tym uderzeniem Putnocky, ale bramkarz Ruchu zostaje trafiony piłką i ciągle ma czyste konto.
35'
Stępińskiego na prawym skrzydle skutecznie zatrzymuje Hołota. Śląsk dłużej utrzymuje się przy piłce i próbuje rozgryźć defensywę Ruchu.
31'
Lipski mocno w nasze pole karne, a Hołota główkuje na rzut rożny.
31'
Konczkowski próbuje wrzucać w naszą "szesnatkę", ale wybijamy piłę po chwili kolejne zagranie do obrońcy gości i ci zyskują rzut rożny. Po szybko rozegranym kornerze mają z kolei rzut wolny po zagraniu ręką jednego z naszych graczy.
29'
Zieliński podcina Zieńczuka w pobliżu linii środkowej. Rzut wolny dla chorzowian.
28'
Lipski dośrodkowuje w pole karne, MAchaj główkuje poza pole karne.
28'
Ofensywnie na prawym skrzydle Mazek - mamy dośrodkowanie na Stępińskiego, ale na szczęście nasi defensorzy wybijają piłkę na rzut rożny.
26'
Gecov długim przerzutem uruchamia Zielińskiego, który zdołał jeszcze dograć w pole karne. Tu jednak nikt nie wywiera presji na Putnockim i golkiper Ruchu łapie piłkę w ręce bez żadnych problemów.
24'
Nieprzemyślane i zbyt brutalne wejście Gecova skutkuje żółtą kartką dla Czecha.
20'
Surma przypadkowo kopnął Hateleya... w męskie okolice. Rzut wolny dla naszej drużyny.
19'
Danielewicz w starciu ze Stępińskim, ale gwizdek sędziego Marciniaka słusznie milczy. Dośrodkowują jeszcze chorzowianie i zyskują korner, po którym przejmujemy piłkę.
18'
Po dośrodkowaniu Surmy Hołota zmuszony do wybicia piłki w aut/
17'
Dośrodkowanie i zamieszanie. Odbija piłkę Bartkowiak, przewrotką próbuje uderzać Danielewicz, ale trafia! Ale w poprzeczkę! Wyjaśniają sytuację gospodarze i mamy kolejny rzut rożny, lecz po nim większego zagrożenia bramki Putnockiego już nie ma.
16'
Dośrodkowanie z narożnika boiska odbite przez obrońców daje nam wyrzut z autu z drugiej strony. Po wznowieniu Flavio wywalczył kolejny stały fragment gry.
16'
Danielewicz świetnie piętą do Machaja, ale ten nie rozumiejąc intencji odpuszcza bieg. Pobiegł za piłką jednak Bartkowiak i mamy kolejny korner.
14'
Danielewicz podcina Surmę w pobliżu linii środkowej. Od rzutu wolnego gospodarze.
13'
Dośrodkowanie Machaja z kornera Celeban próbuje wykończyć uderzeniem głową, ale nie trafia w bramkę Putnockiego.
13'
Ładna akcja Machaja i Flavio. Portugalczyk dobiega do linii końcowej i dośrodkowuje, lecz wbiegający Machaj przegrywa walkę w powietrzu i mamy rzut rożny.
11'
Najpierw ze strzałem sprzed pola karnego zwleka Lipski, później ociąga się w podobny sposób Iwański. Zatrzymujemy akcję chorzowian, którzy zdobywają w ostatnich minutach lekką przewagę.
10'
Dudu próbuje prostopadłej piłki nad linią obrony do Flavio, ale od Portugalczyka szybszy Matus Putnocky, który łapie futbolówkę w rękawice.
8'
Machaj bezpośrednio w pole karne z kornera, ale wybija piłkę Iwański i Niebiescy ruszają z kontrą zastopowaną przez Pawła Zielińskiego. Gospodarze zaczynają szybko z autu i szybko tracą posiadanie piłki.
8'
Dudu po długiej pogoni za piłką wywalczył rzut rożny z lewej strony boiska.
7'
Zieńczuk urywa się naszym obrońcom na lewym skrzydle i próbuje płaskiego podania w pole karne. Tutaj odbija piłkę Hołota i z dobitką próbuje zdążyć jeszcze Iwański, ale uderza fatalnie, wiec Mariusz Pawełek wznowi grę od własnej bramki.
5'
Ofensywnie próbuje na prawym skrzydle podłączyć się Mazek, ale świetny powrót do defensywy Bartkowiaka stopuje tę akcję.
3'
Dudu próbuje dośrodkowywać na piąty metr, ale czujnie przy Flavio zachowują się obrońcy chorzowian. Jeszcze raz próbuje Dudu zagrać w pole karne, ale gospodarze oddalają niebezpieczeństwo.
2'
Flavio blisko linii końcowej faulowany i mamy rzut wolny z praktycznie zerowego kąta.
1'
Świetnie na prawą stronę piłkę do Flavio przerzucił Hołota. Portugalczyk dobrze przyjął futbolówkę i dośrodkował w pole karne, gdzie jednak pojedynku główkowego nie wygrał Hateley.
1'
Szymon Marciniak gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczynamy! Od środka Mateusz Machaj i Krzysztof Danielewicz. Do boju WKS!
 
Następuje przywitanie obydwu zespołów i za chwilę losowanie stron. Do pierwszego gwizdka coraz bliżej!
 
Piłkarze już pojawiają się na murawie. Ruch na niebiesko, Śląsk w białych strojach. Kibice i działacze chorzowian gratulują Łukaszowi Surmie, a na środku murawy rozłożona jest koszulka z nazwiskiem piłkarza i numerem 500.
 
Dzisiejsze spotkanie jest pięknym jubileuszem pomocnika Niebieskich Łukasza Surmy, który w Ekstraklasie zagra po raz pięćsetny. Z tej okazji przed pierwszym gwizdkiem mamy spodziewać się kilku niespodzianek.
 
Zawodnicy obydwu zespołów już zeszli do szatni. Przed wejściem na murawę już ustawił się korowód cheerleaderek, który uzupełniają z drugiej strony fotoreporterzy. Mecz zaczyna się za 10 minut!
 
Zawody poprowadzi dziś arbiter Szymon Marciniak z Płocka, nasz sędziowski towar eksportowy, któremu na liniach pomagać będą Rafał Rostkowski i Kamil Wójcik. Smutna ciekawostka dla naszych kibiców: Śląsk nie wygrał żadnego z ostatnich 15 meczów prowadzonych przez arbitra z województwa mazowieckiego.
 
Ławka rezerwowych Niebieskich: Skaba - Lenartowski, Podgórski, Siedlik, Szewczyk, Szyndrowski, Włodyka
 
Ruch Chorzów, czyli dzisiejsi gospodarze wyjdą od pierwszej minuty w takim oto zestawieniu osobowym: Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Koj - Surma, Iwański - Mazek, Lipski, Zieńczuk - Stępiński
 
Ławka rezerwowych WKS-u: Wrąbel - Dankowski, Idzik, Ostrowski, Kaczmarek, Kiełb, Biliński
 
Zielono-biało-czerwoni starcie z Ruchem zaczynają ustawieni następująco: Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - Hateley, Gecov, Danielewicz - Flavio, Machaj, Bartkowiak
 
Przed rozpoczęciem spotkania chcemy Wam przybliżyć przede wszystkim składy, w jakich zagrają dziś obydwie drużyny. Zgodnie ze staropolskim zwyczajem rozpoczynamy od składu gości, czyli drużyny Śląska Wrocław.
 
Dzień dobry! Witamy z Chorzowa, w którym mamy nadzieję zdobyć dziś trzy punkty dla Śląska Wrocław. Pogoda nad śląskim miastem dość pochmurna, ale jak na razie z nieba nie pada na ziemię deszcz. Mamy nadzieję, że to idealne warunki dla naszych zawodników, którzy już za 15 minut rozpoczynają swoją walkę o awans w tabeli.