Wydarzenia

Akademia Klasy Ekstra: Piłkarskie święto we Wrocławiu

2023-05-17 18:00:00
Kolejna edycja Akademii Klasy Ekstra za nami. Tym razem młodzi sportowcy i ich rodzice spotkali się na boiskach AWF-u Wrocław, a rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych - U11 i U9. Ponadto organizatorzy przygotowali również atrakcje dla młodszych piłkarzy.
Tegoroczne turnieje Akademii Klasy Ekstra to już ósma edycja tego projektu - organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekstraklasy, a sam projekt finansowany jest ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównym celem projektu jest promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie aktywnego trybu życia oraz zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności. Tegoroczną areną zmagań we Wrocławiu były boiska AWF-u Wrocław na Polach Marsowych.

- To chyba pierwszy obiekt, który w pełni spełnia oczekiwania pod taką imprezę. Fajna perspektywa, wszystko na miejscu, co ważne dla dzieci, jak i organizatorów - mówi Tomasz Zabielski, przedstawiciel organizatora. - Wydaje mi się, że Śląsk będzie w czołówce, jeśli chodzi o frekwencję. Przewija się tu masa ludzi, a to ważne, bo to też promocja piłki - dodaje.W zawodach łącznie wzięło udział 37 zespołów reprezentujących osiemnaście klubów. Na boiskach zobaczyliśmy zawodników takich klubów jak Ślęza Wrocław, Polonia Świdnica, SAP Brzeg, Prestige Football Academy, Trojan Lądek-Zdrój, Champions Oława, Olympic Wrocław, MKP Wołów, Sporting Wrocław, Trik Sołtysowic,  Wojskowy Śląsk, Raven Soccer School Brzeg, Wratislavia Wrocław, MMKS Kluczbork, Zefka Kobyla Góra, Dwójka MOS Gubin, Juventus Academy Wrocław i oczywiście reprezentantów Akademii Śląska.

Starsi uczestnicy zawodów mierzyli się w klasycznych zawodach piłkarskich, natomiast młodsi w formule Funino. Zgodnie z ideą tej metodologii celem rozgrywki jest przede wszystkim zachęcenie do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności oraz pobudzanie kreatywności potrzebnej zarówno na boisku jak i w codziennym życiu. Podczas takich spotkań na boisku przebywa po trzech zawodników w każdym zespole, a zawodnicy starają się zdobyć punkt poprzez umieszczenie piłki w jednej z dwóch bramek. Co najważniejsze, w tym turnieju nie ma sędziów oraz nie są prowadzone tabele z wynikami.- To prawdziwe święto piłki. Cieszymy się, że dopisała nam pogoda i frekwencja na niedzielnych zawodach. Dziękujemy przedstawicielom naszych klubów partnerskich oraz wszystkich klubów, które pozytywnie odpowiedziały na nasze zaproszenie. Myślę, że frekwencja kształtowała się na poziomie 400-500 osób - zaznacza Wojciech Pawłowski, odpowiedzialny z ramienia klubu za organizację Akademii Klasy Ekstra.

Warto zaznaczyć, że zarówno w formule U11, jak i U9 rywalizowali nie tylko młodzi piłkarze, ale i piłkarki. Z kolei dla młodszych sportowców przygotowano torach przeszkód oraz zabawy animacyjne. W uroczystej inauguracji zawodów uczestniczyli m.in. reprezentanci seniorskich zespołów WKS-u - Oliwia Krysman i Caye Quintana.Każdy, kto spędził niedzielę z Akademią Klasy Ekstra, nie mógł żałować. Dziękujemy za liczne przybycie i mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław