Wydarzenia

Aleksandra Dudziak: Nasza mentalność jest inna | Piłka Kobiet

2024-05-19 08:00:00
W niedzielę piłkarki Śląska Wrocław zagrają w finale Orlen Pucharu Polski Kobiet. Wrocławianki nie będą faworytem w starciu z GKS-em Katowice, ale zapowiadają walkę o to trofeum. - To będzie wyrównany mecz, ale my jedziemy do Lublina po pełną pulę, co do tego nie mamy żadnych wątpliwości - mówi Aleksandra Dudziak, podstawowa obrończyni WKS-u.
Aleksandra Dudziak: To nie będzie łatwy mecz. GKS Katowice to dobra drużyna, ale my też jesteśmy dobrą drużyną. Uważam, że to będzie wyrównany mecz, przyjemny dla oka, ale podkreślam - my jedziemy do Lublina po pełną pulę, co do tego nie mamy żadnych wątpliwości.

Nasze nastawienie jest na pewno inne niż dwa lata temu, kiedy także grałyśmy w finale. Wtedy miałyśmy takie odczucie, że sam awans jest już sukcesem i fajne jest to, że w nim jesteśmy. I nawet jeśli przegramy, to nic się nie stanie.

Teraz nastawienie jest inne, widać to po nas, po zawodniczkach, po sztabie, że nie przyjmujemy żadnej innej opcji jak powrót do Wrocławia z pucharem. Nasza mentalność jest zupełnie inna niż dwa lata temu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław