Wydarzenia

Aleksandra Dudziak z nową umową | Ekstraliga

2022-05-31 14:00:00
Jedna z liderek kobiecego Śląska Wrocław - Aleksandra Dudziak - przedłużyła kontrakt z klubem o kolejne dwa sezony.
Aleksandra Dudziak jest podstawową obrończynią Śląska i młodzieżowej reprezentacji Polski. Ma już także za sobą powołanie do seniorskiej kadry, choć nie miała okazji jeszcze zadebiutować w "dorosłej" reprezentacji.

- Bez wątpienia Ola jest jedną z tych zawodniczek, które wykonały ogromny progres w ostatnich sezonach. W ciągu dwóch lat stała się bardzo pewnym punktem defensywy i jedną z liderek, będąc jednocześnie częścią "kręgosłupa" tej drużyny. Jestem przekonany, że dzięki ciężkiej pracy na treningach wkrótce otrzyma kolejne powołania do seniorskiej kadry, zadebiutuje w niej i również stanie się jej pewnym punktem - zaznacza dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław, Krzysztof Paluszek.Aleksandra Dudziak w tym sezonie zagrała we wszystkich 22 spotkaniach ligowych, a także w pięciu potyczkach pucharowych, zdobywając w nich siedem goli. Niejednokrotnie brała na siebie ciężar ogromnej odpowiedzialności, a najlepszym tego przykładem może być półfinał Pucharu Polski, kiedy w 90. minucie gry wykorzystała rzut karny.

- Ola Dudziak jest naszą podstawową zawodniczką i niezwykle się cieszymy, że zostaje z nami na kolejne sezony. Jest skuteczna nie tylko w defensywie, ale również i w ataku, nie bojąc się brać odpowiedzialności na swoje barki - mówi szef skautingu w Akademii Śląska Wrocław, Maciej Bączyk.- Bardzo się cieszę, że Ola przedłużyła z nami kontrakt. To jedna z nazdolniejszych zawodniczek młodego pokolenia w kraju. Bardzo się u nas rozwinęła, a potwierdza to powołanie do kadry A. Oprócz świetnych warunków fizycznych, które wykorzystuje w stałych fragmentach gry, cechuje się dużym spokojem w budowaniu akcji. Ola to profesjonalistka w każdym calu, jej etyka pracy jest na najwyższym poziomie. Jej opanowanie dało nam awans do finału Pucharu Polski - podkreśla szkoleniowiec Śląska Wrocław, Piotr Jagieła.

- Jestem zadowolona z podpisania nowej umowy ze Śląskiem. Wydaje mi się, że moja gra i forma powoli idzie do przodu, widzę różnicę w porównaniu z poprzedniego sezonu i mogę brać na siebie większą odpowiedzialność. Jeśli chodzi o moje cele na nowy sezon - drużynowo chciałabym powtórzyć finał Pucharu Polski i zająć jeszcze wyższe miejsce w lidze, mam też założenia indywidualne, ale te zostawię dla siebie - mówi Aleksandra Dudziak.Kontrakt z zawodniczką został zawarty do końca sezonu 2023/2024.

Dudu, gramy dalej! Życzymy kolejnych bramek w barwach Śląska Wrocław!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki, Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław