Wydarzenia

AP Dąbcze klubem partnerskim Śląska Wrocław

2022-12-10 18:00:00
Grono klubów partnerskich Śląska Wrocław znów się powiększyło! Tym razem współpracę z WKS-em nawiązała akademia piłkarska z wielkopolskiego Dąbcza.
Akademia Piłkarska Dąbcze działa od nieco ponad półtora roku - data założenia najnowszego partnera WKS-u to 24 maja 2021 roku. To rodzinna akademia, która tworzy miejsce dla trenujących dzieci w wieku od 4 do 11 lat.W spotkaniu finalizującym współpracę wzięli udział - ze strony Śląska - dyrektor ds. rozwoju sportowego - Krzysztof Paluszek, menadżer ds. administracyjnych - Marek Żytowiecki oraz koordynator projektu klubów partnerskich - Wojciech Pawłowski, a także przedstawiciele AP Dąbcze: członkowie zarządu - Kamila i Krzysztof Kmiećkowiakowie.- Bez wątpienia jest to duże wydarzenie dla naszej akademii, która jest prowadzona dopiero od półtora roku. Widzimy w tej współpracy duży potencjał, zarówno dla trenerów, jak i zawodników. Mamy nadzieję, że współpraca będzie owocna przez lata - mówi Kamila Kmiećkowiak, prezes AP Dąbcze.

Obecnie AP Dąbcze skupia w swoich strukturach niemal 80 młodych adeptek i adeptów piłki nożnej. - W naszej akademii futbolu uczą się najmłodsi z gminy Rydzyna, z okolic Dąbcza, Rydzyny i Leszna. Myślę, że to optymalna liczba dzieciaków dla naszej akademii - dodaje.- Projekt klubów partnerskich to ważna część rozwoju naszej akademii, a dzięki przychylności zarządu klubu możemy podejmować wiele inicjatyw. Staramy się, żeby wszystkie przedsięwzięcia stały na najwyższym organizacyjnym i merytorycznym poziomie. Zostaje to dostrzeżone przez coraz szersze grono szkółek piłkarskich, którym dziękujemy za zaufanie - zaznacza Wojciech Pawłowski z Akademii WKS-u.

AP Dąbcze jest już 45. klubem partnerskim Śląska. Przypominamy, że, lista klubów partnerskich WKS-u nie jest zamknięta. Kluby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt mailowy wpawlowski@slaskwroclaw.pl.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław