Wydarzenia

AS Fenomen Leśnica klubem partnerskim Śląska

2023-02-10 18:00:00
Grono klubów partnerskich Śląska Wrocław znów się powiększyło! Nowym partnerem Akademii WKS-u został wrocławski AS Fenomen Leśnica.
Leśnicka Akademia Sportu Fenomen jest już 48. klubem partnerskim Śląska Wrocław. Oficjalne porozumienie podpisano w tym tygodniu, a w spotkaniu wieńczącym rozmowy wzięli udział - ze strony Śląska - Marek Żytowiecki (menadżer ds. administracyjnych Akademii Śląska) oraz Wojciech Pawłowski (koordynator projektu klubów partnerskich w Akademii Śląska), a także przedstawiciele Fenomenu - Anna Bakalarz (członek zarządu) oraz Michał Bakalarz (prezes klubu).- Jest to dla nas wyróżnienie, bo od małego mieszkamy we Wrocławiu. Jesteśmy związani z tym miejscem. Jeśli chodzi o naszą Akademię, to na pewno dajemy szansę dzieciom i to jest naszym głównym celem. Chcemy, aby nasi najlepsi podopieczni w danym roczniku dostali jak najlepszą szansę rozwoju - podkreśla prezes AS Fenomen, Michał Bakalarz.- Cieszymy się, że pozyskaliśmy kolejnego wrocławskiego partnera. Dzięki współpracy z klubami
partnerskimi możemy budować społeczność piłkarską wokół nich, rozszerzać sieć skautingową, a dla
najmłodszych adeptów futbolu organizować wspólnie turnieje i inne wydarzenia. Już kilku młodych
zawodników AS Fenomenu Leśnica to uczestnicy treningów monitorujących w zespołach Akademii
Śląska Wrocław. Dziękujemy za zaufanie i liczymy na owocną współpracę - zaznacza Wojciech Pawłowski.Warto podkreślić, że w leśnickiej akademii praktykuje ponad 170 najmłodszych adeptek i adeptów piłki nożnej! - Ta liczba się zmienia z miesiąca na miesiąc, bo mamy nowych młodych sportowców w swoich szeregach, ale są też odejścia. W naszych strukturach posiadamy dziesięć grup młodzieżowych - każda grupa to osobny rocznik, a wyjątkiem są dziewczynki. Ich drużyna zrzesza zawodniczki w wieku od 8 do 10 lat. W jednej kategorii pod okiem dwóch szkoleniowców trenuje około piętnaścioro dzieci - dodaje prezes Bakalarz.AS Fenomen Leśnica jest już 48. klubem partnerskim Śląska. Witamy w rodzinie Śląska i jednocześnie przypominamy, że, lista klubów partnerskich WKS-u nie jest oczywiście zamknięta. Kluby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt mailowy pod adresem wpawlowski@slaskwroclaw.pl.
Autor: Agnieszka Braun, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław