Wydarzenia

Bartkowiak show w Trzebnicy!

2018-09-22 18:25:00
Klasyczny hat trick Bartkowiaka, potem gol kapitana Sobczaka i rezerwy Śląska pewnie pokonują w Trzebnicy Polonię 4:0.
Po porażce z Górnikiem Wałbrzych w 5. kolejce, gdy podopieczni trenera Jawnego na rzecz Górnika stracili pozycję lidera, wrocławianie deklasują kolejnych rywali. A konkretnie - kolejne Polonie. Najpierw przy Oporowskiej 4:0 pokonali Polonię Stal-Świdnica, a dziś w Trzebnicy w takich samych rozmiarach rozprawili się z czwartą drużyną tabeli - miejscową Polonią.

Gdy niespełna miesiąc temu do drugiej drużyny WKS-u dołączał Michał Bartkowiak, niektórzy pukali się w czoło. Utalentowany pomocnik udowadnia jednak, że nie zapomniał jak się gra. Ani jak się strzela! 18., 21. i 39. minuta - trzy efektowne gole już w pierwszej połowie ustawiły całe spotkanie i właściwie przesądziły o wygranej gości. Po zmianie stron swoją bramkę dołożył Adrian Sobczak. Kapitan Trójkolorowych popisał się golem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Trzy punkty umocniły wrocławian na pozycji wicelidera grupy wschodniej dolnośląskiej IV ligi. Śląsk II traci trzy oczka do liderującego Górnika Wałbrzych, który w tej serii gier aż 7:1 rozprawił się z GKS-em Mirków/Długołęka. W 8. kolejce górnicy zmierzą się na wyjeździe ze Zjednoczonymi Żarów, zamykającymi tabelę. Przed zespołem trenera Piotra Jawnego kolejny mecz przy Oporowskiej. Tym razem WKS podejmie Piasta Żerniki. 

Polonia Trzebnica - Śląsk II Wrocław 0:4 (0:3)
Bramki:
18' - Bartkowiak
21' - Bartkowiak
39' - Bartkowiak
65' - Adrian Sobczak

Śląsk II: Szczerbal - Kucharczyk, Caliński, Młynarczyk (70. Izydorczyk), Łuczak (70. Sztylka), Sobczak, Tabaka (75. Łazarowicz), Srnić (60. Kazimierowicz), Bartkowiak (63. Kierkiewicz), Scalet (75. Pasternak), Szczepan
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również