Wydarzenia

Bartosz Siemiński: Zabrakło nam koncentracji

2022-04-12 18:00:00
Śląsk Wrocław U18 zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1. Rezultat ten szkoleniowiec wrocławian określił jako sprawiedliwy, choć gdyby nieco większa precyzja i skuteczność, to Śląsk mógłby cieszyć się z kolejnych trzech punktów.
Bartosz Siemiński: Z przebiegu meczu wynik można uznać sprawiedliwy, choć z przebiegu dopiero od 30. minuty. Wcześniej to my byliśmy zespołe, który wykazywał większe chęci na to, by zdobyć trzy punkty. Od 30 minuty wszystko się pozmianiało i w drugiej połowie to był taki bardzo otwarty mecz, ofensywny. Gra toczyła się od bramki do bramki, dużo się działo. Chcieliśmy grać o zwycięstwo, o trzy punkty, ale zakończyło się 1:1.

W sytuacji ze straconą bramką na pewno zabrakło nam koncentracji. To była bramka do szatni, stracona w podobny sposób, jak traciliśmy w ostatnich meczach z Cracovią i SMS-em Łódź - dośrodkowanie z bocznego sektora, mamy przewagę w polu karnym, a i tak tracimy bramkę. Mamy o to "pretencje" od kilku ostatnich meczów. Musimy wyciągnąć wnioski, ale to też taka sytuacja, że w tych miejscach za każdym razem znajdują się inni zawodnicy. Chyba musimy nad tym popracować w całej Akademii.

Gdyby było więcej precyzji, to byłoby więcej bramek. Na pewno nie można odmówić żadnemu zespołowi dużego stopnia zaangażowania i determinacji, zarówno w ataki, jak i bronieniu. Było dużo poświęcenia i szczęścia, bo mieliśmy fajną okazję Igora Maruszaka, kilka dośrodkowań... Można było strzelić drugą bramkę i myślę, że po golu na 2:1 byłoby nam łatwiej grać.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław