Wydarzenia

Beata Rydlewska odchodzi ze Śląska | Ekstraliga

2021-06-17 13:00:00
Po niemal trzynastu latach spędzonych we Wrocławiu Beata Rydlewska opuszcza klub. Wygasający w tym roku kontrakt zawodniczki nie zostanie przedłużony.
Kończy się długi i barwny etap w piłkarskiej przygodzie Beaty Rydlewskiej, która - najpierw w AZS-sie, a później w Śląsku Wrocław - spędziła w sumie ponad 12. lat. W minionym czasie przeszła przez wszystkie kategorie wiekowe klubu, a po rozpoczęciu seniorskiej kariery była niezawodną zmienniczką doświadczonej Anny Bocian.  Jak sama mówi, przyszła pora na spróbowanie swoich sił w nowym miejscu.
 
 - Jest mi bardzo przykro z powodu rozstania z Wrocławiem, ale kieruję się przede wszystkim sportową ambicją i chęcią dalszego rozwoju. Chcę regularnie grać, dlatego podjęłam decyzję o zmianie otoczenia. W przyszłym sezonie zobaczycie mnie w pierwszej lidze, w kolejnym - mam nadzieję, spotkamy się znów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Dziękuję wszystkim za ten wspaniały czas, "Green Gang" zawsze będzie w moim sercu - komentuje Beata Rydlewska.
 
Bramkarka w minionym sezonie nie miała okazji pojawić się na boisku w ramach rozgrywek Ekstraligi. Zanotowała za to 135. minut w Pucharze Polski.  Dziękujemy za Twoje poświęcenie dla klubu i tyle pięknych, wspólnych lat, Beata! Życzymy powodzenia i do zobaczenia! 

Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również