Wydarzenia

Bielawianka Bielawa klubem partnerskim Akademii Śląska

2023-11-21 14:00:00
Nie zwalniamy tempa w Projekcie Klubów Partnerskich Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Do tego grona dołączyła Bielawianka Bielawa, która w swoich strukturach ma zarówno młodzieżowe zespoły męskie, jak i kobiece.
Bielawianka Bielawa to klub powstały w 1946 roku, obecnie występujący w wałbrzyskiej klasie okręgowej. Jedną z sekcji Bielawianki jest piłka nożna kobiet - obecnie zawodniczki z Bielawy grają na zapleczu Orlen Ekstraligi.

- Cieszymy się, że nasz projekt cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Praktycznie każdego dnia otrzymujemy informacje z zainteresowaniem podjęciem współpracy przez kolejne, nowe kluby, szkółki. To dla nas ogromny zaszczyt, a jednocześnie obowiązek, aby zobowiązania płynące z naszej strony były realizowane na możliwie najwyższym poziomie. Zapraszamy do dołączenia do Projektu Klubów Partnerskich Akademii Śląska Wrocław - mówi Patryk Kajderowicz, wicedyrektor Akademii WKS-u.

- Na pewno to dla nas wyróżnienie, jesteśmy klubem z tradycją i mam nadzieję, że mogę powiedzieć, że dobrym szkoleniem młodzieży. Obecnie liderujemy w wałbrzyskiej okręgówce w piłce męskiej i jesteśmy w Orlen 1. Lidze w rozgrywkach kobiecych. Jako jeden z niewielu klubów na Dolnym Śląsku szkolimy chłopców i dziewczynki. To dla nas pewne wyróżnienie, wierzę, że współpraca będzie z korzyścią dla obu stron - przyznaje prezes Bielawianki, Patryk Hałaczkiewicz. - Tym bardziej, że jesteśmy niejako powiązani z Akademią Śląska poprzez osobę dyrektora, Janusza Górę, który jest wychowankiem naszego klubu i jednym z najbardziej znanych piłkarzy Bielawianki - dodaje z uśmiechem.

- Bardzo cieszymy się, że kolejny Klub dołączył do naszego projektu. Dla mnie aspekt ten ma osobisty wymiar, ponieważ w Bielawie rozpocząłem swoją piłkarską przygodę i jestem również jej wychowankiem. Liczymy, że nasza współpraca będzie owocna - dodaje dyrektor Janusz Góra.

Stowarzyszenie Klub Piłkarski Bielawianka Bielawa to kolejny partner WKS-u. Kluby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt pod adresem mailowym: mzytowiecki@slaskwroclaw.pl.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław