Wydarzenia

Briefing prasowy: głos kibiców na przystankach! | VIDEO

2020-08-22 14:00:00
Pasażerowie MPK w drodze na Stadion Wrocław usłyszą wyjątkową zapowiedź głosową zbliżających się przystanków. Nowy jingiel komunikacji miejskiej będzie nawiązywał do dopingu kibiców WKS-u.


O przystanku ZOO pasażerów MPK informuje lew wraz z gromadą 13 innych zwierząt, o Uniwersytecie Wrocławskim profesor Jan Miodek, a o teatrze Capitol sami śpiewający aktorzy tej instytucji. W dniu inaugurującego nowy sezon spotkania Śląska z Piastem Gliwice przewoźnik przygotował dla mieszkańców kolejną śpiewaną za zapowiedź. Na Stadion Wrocław zapraszać będą pasażerów wrocławskiego MPK sami kibice wrocławskiej drużyny.


Wielu naszych motorniczych i kierowców to zagorzali kibice wrocławskiego sportu, w tym gronie spora grupa to fani Śląska Wrocław – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK. To my dowozimy specjalnym busem kibiców niepełnosprawnych na stadion a w dni meczowe jeździmy z flagami Śląska, przypominając mieszkańcom Wrocławia, że warto wesprzeć swoją drużynę. Teraz chcemy też na co dzień przypominać w ten symboliczny sposób, gdzie jest „Twierdza Wrocław”.

- W ostatnim czasie nasza obecność na Stadionie Wrocław jest coraz wyraźniejsza. Jestem wdzięczny za taki pomysł, ponieważ to bardzo ważny element rozrywki turystycznej we Wrocławiu, a zbliżenie projektów klubu sportowego, stadionu i komunikacji miejskiej, jest właściwym kierunkiem promocji sportu we Wrocławiu, jak i obecności samego stadionu w tym mieście - mówi Piotr Waśniewski, prezes wrocławskiego klubu.

Śpiewne zapowiedzi fanów Śląska przy stadionie będzie można usłyszeć zarówno w autobusach jak i tramwajach mających pętle przy obiekcie jak i przejeżdżającym dalej np. w kierunku Leśnicy. 

Autor: Jakub Hechner, Fot. Jakub Hechner

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław