Wydarzenia

Cenna lekcja w Poczdamie | Piłka Kobiet

2023-01-21 21:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław przegrały z Turbine Poczdam 0:2 w drugim sparingu w tym okresie przygotowawczym. Wrocławianki przez większość spotkania grały z zespołem z Bundesligi jak równy z równym, jednak w końcówce rywalki wrzuciły wyższy bieg i odniosły zwycięstwo.
Dla podopiecznych Piotra Jagieły był to drugi sparing w tym okresie przygotowawczym. Przed tygodniem wrocławianki pokonały pierwszoligową Skrę Częstochowa 13:1, jednak teraz poprzeczka była zawieszona zdecydowanie wyżej. Turbine Poczdam to zespół z silnej niemieckiej Bundesligi, choć w obecnym sezonie radzi sobie przeciętnie - w dziesięciu meczach Niemki wywalczyły zaledwie jeden punkt, co przekłada się na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Początek meczu należał do zawodniczek WKS-u, które z animuszem ruszyły do ataku, kilkukrotnie zatrudniając bramkarkę Turbine. Dobrze na prawym skrzydle funkcjonował duet Gabriela Lewicka - Joanna Wróblewska, który stwarzał zagrożenie pod atakowaną bramką. Najgroźniejszą sytuację Śląsk stworzył po kontrataku, kiedy Klaudia Adamek zagrała do Katarzyny Białoszewskiej, jednak ostatecznie zabrakło skutecznego wykończenia. Gospodynie sobotniego starcia również nie próżnowały w ataku, jednak między słupkami bramki Śląska świetnie spisywała się Anna Bocian.

Po przerwie trener Turbine desygnował na plac gry silniejszą jedenastkę, m.in. na murawie pojawiła się Martyna Wiankowska, co miało przełożenie na obraz gry. Miejscowe zaczęły przeważać i stwarzać zagrożenie pod wrocławską bramką, a wrocławianki skupiały się na defensywie, choć także kilkukrotnie przeprowadzały groźne kontry.

Dość licznie zgromadzeni kibice na bramki musieli poczekać do 72. minuty. Wówczas po dośrodkowaniu w pole karne Noa Selimhodzic zdobyła gole po strzale głową. Niedługo potem - również skuteczną "główką" wynik spotkania ustaliła Pauline Deutsch.

Śląsk przegrał z zespołem z Bundesligi 0:2, jednak przez dużą część spotkania toczył wyrównany bój, a ta lekcja z silniejszym przeciwnikiem zdecydowanie może zaprocentować w przyszłości. Kolejny mecz kontrolny WKS-u w sobotę - 28 stycznia - rywalem Śląska będzie mistrz jesieni Orlen Ekstraligi, GKS Katowice.

Turbine Poczdam - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 Noa Selimhodzic 72'
2:0 Pauline Deutsch 81'
 
Śląsk: Bocian - Maskiewicz (75' Szkwarek), K.Ostrowska (84' Watral), Korda (60' Węcławek), Kulig (75' Półrolniczak), Lewicka (84' Przybylak), Wróblewska, Czudecka, Marcelina Buś (60' Krzyżanowska), Adamek (60' J.Ostrowska), Białoszewska (84' Sobel).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław