Wydarzenia

Cenny sparing w Czechach | Piłka Kobiet

2022-07-16 23:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław przegrały ze Spartą Praga 1:4 w drugim sparingu z tym okresie przygotowawczym. Jedynego gola dla WKS-u strzeliła Natalia Kulig.
Zespół Sparty Praga to solidna europejska marka, która dość regularnie występuje na europejskich arenach. W kolejnym meczu z czeszkami (wrocławianki mierzyły się ze Spartą również przed wiosną poprzedniego sezonu) padł taki sam wynik - 1:4, jednak gra WKS-u wyglądała teraz zdecydowanie lepiej.

Prażanki były stroną przeważającą, choć Śląsk mądrze się bronił i sam też potrafił zagrozić bramce rywalek. Niezłe okazje miały Katarzyna Białoszewska i Klaudia Adamek, jednak bramkarka Sparty nie dała się zaskoczyć.

Strzelanie rozpoczęło się po pół godzinie gry. Wynik spotkania otworzyła Klara Crvckova, a kilka chwil później prowadzenie Sparty podwyższyła Radka Paulenova. Wrocławianki odpowiedziały za sprawą Natalii Kulig, która strzeliła ładnego gola po indywidualnej akcji. Najpierw w narożniku boiska minęła dwie rywalki, wpadła w pole karne i mocnym strzałem zdobyła kontaktowego gola.

Druga połowa toczyła się w bardzo zmiennych warunkach - piłkarki zaczęły przy ulewnym deszczu, a kończyły w pełnym słońcu. I doczekaliśmy się dwóch kolejnych bramek, choć tylko dla Sparty. Niedługo po wznowieniu prowadzenie prażanek podwyższyła Katerina Kotrcova, a tuż przed końcem spotkania ta sama zawodniczka pięknym uderzeniem z dystansu zaskoczyła Annę Bocian.

- To bez wątpienia wartościowy sparing i choć wynik jest taki sam, jak kilka miesięcy temu, to widać pewne zmiany w naszej grze. Wiemy, nad czym musimy jeszcze pracować - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Wrocławianki nie zwalniają tempa w przygotowaniach - w niedzielę wyjeżdżają na obóz przygotowawczy do Kleszczowa, którego zwieńczeniem będzie mecz sparingowy z mistrzem Polski, TME SMS-em Łódź. Spotkanie to zaplanowano na sobotę, 23 lipca.

Sparta Praga - Śląsk Wrocław 4:1 (2:1)
Bramki:
1:0 Klara Cvrckova 31'
2:0 Radka Paulenova 35'
2:1 Natalia Kulig 44'
3:1 Katerina Kotrcova 50'
4:1 Katerina Kotrcova 90'

Śląsk: Sowalska - Węcławek, Dudziak, Krysman, Kulig, Marcelina Buś, K.Ostrowska, Sitarz, Iwaśko, Białoszewska, Adamek.
Grały także: Bocian, Maskiewicz, Korda, J.Ostrowska, Krzyżanowska, Żurek, Lewicka, Czudecka.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław