Wydarzenia

Cenny sparing z silnym rywalem

2019-07-19 23:00:00
Rezerwy Śląska Wrocław zremisowały w Opalenicy 0:0 z zespołem Wolfsburga U19. Po meczu ze Slavią Praga, był to drugi sparing, w którym zawodnicy trenera Piotra Jawnego pokazali się z dobrej strony.
Do przerwy Śląsk miał niewiele do powiedzenia. Rywale skutecznie radzili sobie z atakami wrocławian i nie dopuszczali ich pod swoją bramkę. Mimo wizualnej przewagi i większego posiadania piłki niemieckiego zespołu, WKS dzielnie się bronił i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej części spotkania, Śląsk zaczął grać lepiej w ataku i stwarzać sobie więcej sytuacji. Nie był jednak w stanie zamienić ich na bramkę i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

- Kolejne spotkanie z bardzo dobrym przeciwnikiem. Wolfsburg to zespół który ma sporo jakości, dużą kulturę gry i dobrze utrzymuje się przy piłce. Z przodu gra nie wyglądała do końca tak jakbysmy chcieli, ale jesteśmy zadowoleni z naszej obrony - mówi Piotr Jawny, trener rezerw Śląska Wrocław.

Kolejny mecz towarzyski, rezerwowy zespół Śląska Wrocław rozegra w środę, 24 lipca z Calisią Kalisz.

Śląsk II Wrocław - Wolfsburg U19
0:0

Skład
Śląska: Szczerbal - Sobczak, Poprawa, Kucharczyk, Caliński, Pałaszewski, Boruń, Buławski, Lewkot, Kotowicz, Bergier oraz Wypart, Kazimierowicz, Krocz, Szpakowski, Ostrowski, Kotfas, Sztylka, Izydorczyk.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również