Wydarzenia

CLJ U-15: GieKSa bez szans

2022-11-05 17:35:00
W sobotnie popołudnie prowadzona przez trenera Pawła Dziakowicza drużyna U-15 podejmowała GKS Katowice w meczu 12. kolejki CLJ. Bramki dla wrocławian zdobyli Wojciech Gajewski (hat-trick), Bartosz Szywała i Dawid Korzeniowski.
Mecz rozpoczął się lepiej dla WKS-u - mianowicie około 19 minuty gry objał prowadzenie po bramce Wojciecha Gajewskiego, przy której asystował Bartosz Szywała. To zapowiadało atrakcyjne spotkanie, na kolejną bramkę musieliśmy czekać około 10 minut. Wtedy to wynik podwyższył asystent przy pierwszej bramce, Szywała. To jednak nie był koniec emocji w pierwszej połowie, w 36 minucie GKS złapał kontakt po rzucie karnym.

Wrocławianie nie zwlekali i mocno zmobilizowani wyszli na drugą część spotkania. To się opłaciło - w 47 minucie Dawid Korzeniowski po podaniu Wąsali zdobył bramkę na 3:1. Nie minęła chwila, a Śląsk prowadził już 3 bramkami, kiedy to został podyktowany rzut karny dla WKS-u. Do jedenastki podszedł strzelec pierwszej bramki - Gajewski - i zamienił to na gola. I to był właśnie jego dzień, w 69 minucie ustalił wynik spotkania i przypieczętował hat-trick.

Drużyna U-15 kontynuuje fenomentalną serię, to było już 9 kolejne zwycięstwo. Szansa na dwucyfrowy wynik dopiero 16 listopada, w Lubinie zawodnicy trenera Dziakowicza zmierzą się w derbowym starciu z Zagłębiem.

Śląsk Wrocław U-15 - GKS Katowice 5:1 (2:1)
Bramki:
1:0 - 19' W. Gajewski
2:0 - 31' B. Szywała
2:1 - 36'
3:1 - 47' D. Korzeniowski
4:1 - 50' W. Gajewski
5:1 - 69' W. Gajewski

Śląsk: Pytlak - Wyszyński, Kaszub, Cegliński, Korzeniowski, Kleczewski, Wąsala, Gajewski, Wlazło, Siniawski, Szywała
Rezerwowi: Jazowski, Hachuła, Borowy, Krzysztoń, Rostek, Szczygieł, Świerczek
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław