Wydarzenia

CLJ U-19: Podział punktów na start

2022-08-13 15:25:00
W pierwszym spotkaniu sezonu 2022/23 Centralnej Ligi Juniorów U-19 drużyna Śląska zremisowała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:1. Bramkę dla wrocławian zdobył Aleksander Wołczek.
Tegoroczny sezon w CLJ U-19 przyniósł spore zmiany, bo - poza czterema nowymi klubami, w tym Lechią - skorygowane zostały przepisy dot. wieku zawodników. Tym samym wróciliśmy do pisania o CLJ U-19, a nie jak w poprzednich rozgrywkach U-18. - Poprzedni sezon wiązał się z bardzo dużą rotacją zawodników, były też inne przepisy. My tych najstarszych mamy kilku, więc będziemy też grać zespołem zrotowanym, trochę młodszym. Nie oznacza to, że on będzie gorszy, ani że w jakimś stopniu będzie ustępował - mówił przed startem rozgrywek Bartosz Siemiński, trener juniorów starszych Śląska Wrocław.

I faktycznie - w pierwszym meczu drużyna WKS-u na pewno nie była zespołem gorszym. Mało tego, z przebiegu meczu wydaje się, że to wrocławianie byli bliżsi zgarnięcia pełnej puli. Śląsk objął prowadzenie pod koniec pierwszej połowy za sprawą Aleksandra Wołczka i miał jeszcze kilka dogodnych okazji w tym meczu na kolejne gole. Niestety zamiast bramek dla gości, mieliśmy trafienie gospodarzy. Na początku drugiej części gry wyrównał Krystian Okoniewski. Śląsk próbował odzyskać prowadzenie, ale do ostatniego gwizdka nie udało się już znaleźć drogi do siatki.

Wrocławianie zaczynają więc rozgrywki od podziału punktów w "meczu przyjaźni" z Lechią, a już za tydzień zagrają pierwsze domowe spotkanie. We Wrocławiu podejmą zespół Górnika Zabrze.

Lechia Gdańsk U-19 - Śląsk Wrocław U-19 1:1 (0:1)
Bramki:
0:1 - Wołczek 41'
1:1 - Okoniewski 48'

Śląsk: Śliczniak - Rozum, Szczyrek, Posacki, K. Kurkowski - Maszkowski, Jezierski, Wołczek, Sikora, Matuszewski, Bednarczyk
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław