Wydarzenia

CLJ U-19: Trener Siemiński po remisie z Górnikiem

2022-08-21 15:30:00
- Z remisu nie jesteśmy zadowoleni, powinniśmy spokojnie wyjść z tego meczu zwycięsko, nawet grając w osłabieniu – mówi Bartosz Siemiński, trener Śląska Wrocław U-19 po remisie z Górnikiem Zabrze (0:0 ) w 2. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19.
Bartosz Siemiński: Wyszliśmy z dobrym, pozytywnym nastawieniem od pierwszych minut, stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Dodatkowo mieliśmy dużo stałych fragmentów gry, rzutów rożnych, dochodziliśmy do piłek, jednak nie kończyło się to celnym strzałem. Druga połowa to był scenariusz, którego nikt nie mógł się spodziewać - zawodnik wprowadzony w przerwie dostaje jedną kartkę, chwilę później drugą i gramy w osłabieniu. Grając w dziesiątkę funkcjonujemy jako zespół broniący się i poszukujący szans w kontratakach. Tu muszę pochwalić drużynę za pracę wykonaną w defensywie, gdy byliśmy w osłabieniu, dużo energii włożyli w tę pracę, aby nie stracić bramki. Z tego wyszło kilka sytuacji - w tym akcja z rzutem karnym, który był niewykorzystany. Z remisu nie jesteśmy zadowoleni, powinniśmy spokojnie wyjść z tego meczu zwycięsko, nawet grając w osłabieniu. Mamy tylko punkt, musimy to przełknąć, a w sobotę znów zawalczyć o zwycięstwo.

Niestety w efekcie czerwonej kartki musieliśmy zmienić nasz plan taktyczny, zrezygnować z kilku opcji, które mieliśmy na ławce rezerwowych. Tym samym zawodnicy, którzy byli gotowi do grania, nie weszli na boisko. Na koniec jeszcze zrobiliśmy rotację taktyczną, przesuwając Łukasza Gerstensteina do ofensywy. To przyniosło efekty w postaci lepszego utrzymania się przy piłce przed polem karnym i kreacji sytuacji bramkowych.

Dzisiejsze warunki nie były łatwe, ale graliśmy na boisku, które jest najlepiej przygotowanym w całej Centralnej Lidze Juniorów i nawet tak obficie padający deszcz nie przeszkadzał w grze. Jednak w efekcie tych warunków po kilkunastu minutach gra zrobiła się bardziej bezpośrednia, a tego nie chcieliśmy. Zaczęła się gonitwa, przysłowiowy ping-pong, a my dążymy do tego, aby wygrać spotkanie, całym zespołem pracujemy na to, aby odnieść zwycięstwo. Z tego się bierze dużo determinacji, chęci odebrania piłki. Teraz jesteśmy na początkowym etapie sezonu, to są pierwsze kolejki. Wiemy, na co stać naszą grupę, natomiast będziemy powoli uwalniać tę kreatywną grę.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław